Marciello na pole position do 24h Spa

Raffaele Marciello wywalczył pole position do tegorocznego wyścigu 24 godziny Spa-Francorchamps. Kierowca zespołu AKKA-ASP pokonał w piątkowej sesji super pole najszybszego poprzedniego dnia Kelvina van der Linde.

30-minutowa sesja super pole odbyła się przy zachodzącym słońcu na wilgotnym, lecz przesychającym torze. Każdy zespół z pierwszej dwudziestki kwalifikacji nominował jednego kierowcę, który miał przed sobą dwa pomiarowe okrążenia.

Jako pierwszy szybkie kółko przejechał Tom Blomqvist w Ferrari #27, którego szybko jednak pokonał Julien Andlauer w Porsche #99. Jako pierwszy poniżej 2:34 zszedł Albert Costa w Lamborghini #163, a tuż przed półmetkiem sesji granicę 2:33 przełamał Christopher Haase w Audi #25, za którym plasowali się Thomas Preining oraz Alessandro Pier Guidi.

Na osiem minut do końca na prowadzenie wyszedł Maro Engel w Mercedesie-AMG #4 z czasem 2:32,522. Już kilkadziesiąt sekund później pokonał go jednak inny kierowca niemieckiej marki Raffaele Marciello, który wykręcił 2:32,166. Na trzy minuty przed końcem tę dwójkę rozdzielił Kelvin van der Linde, z wynikiem o 0,220 gorszym od najszybszego. Nikt z powyższej trójki nie zdołał poprawić się na drugim okrążeniu, więc kolejność pozostała już niezmieniona.

Poza pierwszą trójką uplasowali się Frédéric Vervisch i Christopher Haase w Audi, pokonując Preninga w Porsche. Alessandro Pier Guidi spadł na siódmą lokatę, przed kierowcami Lamborghini – Andreą Caldarellim i Albertem Costą. Pierwszą dziesiątkę uzupełnił Kevin Estre w Porsche.

Wyścig 24h Spa-Francorchamps startuje w sobotę o godzinie 15:30.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league