Ferrari wychodzi na prowadzenie, faworyci poza wyścigiem

Startująca z siódmej pozycji załoga AF Corse #51 wysunęła się na prowadzenie w połowie tegorocznego wyścigu 24 godziny Spa-Francorchamps. W rywalizacji nie uczestniczą już obie załogi startujące z pierwszego rzędu.

Tuż przed końcem szóstej godziny rywalizacji awaria układu napędowego wyeliminowała Kelvina van der Linde, prowadzącego startujące z drugiej pozycji Audi #31. Zdobywcy pole position w Mercedesie-AMG #88 byli w tym momencie na prowadzeniu, którego nie oddali aż do następnego dnia.

Za kierownicą auta ekipy AKKA ASP od początku wyścigu zmieniali się Raffaele Marciello i Felipe Fraga, których bezbłędna jazda pozwoliła im odjechać od Lamborghini #63. Załoga FFF Racing musiała przejść na alternatywną strategię, gdy próba przejechania ponad dwóch godzin na jednym komplecie opon okazała się nieudana i Dennis Lind musiał przyspieszyć jeden ze swoich pit-stopów.

Skorzystał na tym James Calado w Ferrari #51, który pod koniec dziesiątej godziny zdążył wyprzedzić Laurensa Vanthoora w Porsche #98. W przeciągu kolejnych pół godziny Włoch dogonił Fragę i wyprzedził go w zakręcie Combes, wychodząc na prowadzenie.

Nie był to koniec problemów dla zdobywców pole position. Kwadrans później Fraga spadł na czwartą lokatę po nieudanym pit-stopie, by w końcu wybuchła lewa przednia tarcza hamulcowa. Brazylijczyk zdołał powrócić do boksów, lecz uszkodzenia były zbyt poważne i zespół musiał wycofać się z rywalizacji.

Gdy Calado zjechał na swój kolejny pit-stop, prowadzenie ponownie trafiło w ręce Marco Mapelliego w Lamborghini #63. Gdy jednak Alessandro Pier Guidi zasiadł za kierownicą Ferrari #51, narzucił bardzo mocne tempo i nie tylko dogonił swojego rodaka, ale przeskoczył go podczas kolejnej sekwencji pit-stopów, by otworzyć drugą połowę wyścigu z przewagą 13 sekund.

Pierwszą trójkę zamyka Porsche #98, ze stratą 36 sekund do prowadzącego Ferrari. Kolejne lokaty należą do Mercedesa-AMG #4, Bentleya #3, Porsche #12 i #54, Audi #25, Porsche #22 i Audi #66.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league