Deszcz działa na korzyść Audi w 24h Spa

Znakomita strategia dała prowadzenie ekipie Attempto Racing #66 na trzy godziny przed końcem tegorocznego wyścigu 24 godziny Spa-Francorchamps. Frédéric Vervisch w kluczowym momencie wybrał opony deszczowe, co dało mu prawie okrążenie przewagi nad resztą stawki.

Zawodnik Audi #66 jechał na drugim miejscu, gdy na nieco ponad cztery godziny do mety przyszła pora na planowe zjazdy do boksów. Na torze zdążyły się już pojawić pierwsze krople deszczu, w związku z czym zespół Attempto zaryzykował wybór opon na mokrą nawierzchnię. Przez pierwsze kilkanaście minut Vervisch jechał podobnym tempem, co mający opony na suchą nawierzchnię Markus Winkelhock w Audi #25, lecz gdy opady przybrały na sile, ten był zmuszony zjechać na nieplanowaną zmianę opon, podobnie jak ścigające ich Ferrari #51 i #72.

Szczęście miało jednak nie dopisać załodze #66, która zjechała na swój kolejny planowy pit-stop na 10 minut przed neutralizacją – ta nastąpiła po tym jak Benjamin Göthe wbił Audi #33 w barierę z opon na wyjściu z zakrętu Eau Rouge.

Spowolnione tempo jazdy na całym torze dało okazję rywalom do wykonania zjazdów do boksów z mniejszą stratą czasową. Na prowadzenie dzięki temu powróciło Audi #25 ekipy Sainteloc, za kierownicą którego zasiadł Dorian Boccolacci. Vervisch pozostał za kierownicą samochodu #66 i zajmuje drugą lokatę, mając za sobą Siergieja Sirotkina w Ferrari #72 oraz Jamesa Calado w #51. Pierwszą piątkę zamyka Nick Tandy w Porsche #98.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league