Bentley zamyka fabryczny program GT3

Grudniowy 9-godzinny wyścig Intercontinental GT Challenge na torze Kyalami będzie pierwszym, do którego zespół M-Sport nie przystąpi w charakterze fabrycznej ekipy Bentleya. Brytyjska marka całkowicie rozwiąże swój fabryczny skład kierowców.

Fabryczni kierowcy Bentleya Maxime Soulet, Jules Gounon i Jordan Pepper wygrali otwierający sezon 12-godzinny wyścig w Bathurst, a dzięki solidnym wynikom w Indianapolis i Spa, tracą zaledwie trzy punkty do liderów klasyfikacji generalnej i mogą zdobyć tytuł dzięki zwycięstwie w Kyalami.

Bentley poinformował jednak, że rozwiąże ich kontrakty na koniec 2020 roku, podobnie jak pozostałych kierowców fabrycznych – Seba Morrisa, Alexa Buncombe’a oraz Olivera Jarvisa. Będzie to koniec 7-letniego zaangażowania Bentleya w wyścigi GT3, choć zespoły klienckie nadal będą mogły używać modelu Continental.

„To zawsze smutne, kiedy program wyścigowy dobiega końca” – powiedział dyrektor ds. motorsportu w Bentleyu Paul Williams. „Będziemy wspominać go z taką samą dumą jak nasze sukcesy w latach 20. czy zwycięstwo modelu Speed 8 w Le Mans. To wspaniały rozdział naszej historii, ale każdy rozdział musi się zakończyć, aby zrobić miejsce na kolejny”.

„Bentley Continental GT3 powstał w 2013 roku, aby zaprezentować osiągi seryjnego Continentala GT. Dokonaliśmy tego, pokonując na torze m.in. Ferrari i McLarena. Teraz Bentley w szybkim tempie zmierza ku pozycji lidera odpowiedzialnej mobilności w segmencie luksusowym, a kategoria GT3 nie pasuje już do tej strategii. Dokonują się jednak bardzo ekscytujące zmiany i uważnie przyglądamy się temu, jak motorsport może przysporzyć się naszej marce w przyszłości”.

Marka rozważała budowę nowego samochodu GT3 wraz z nadejściem nowych przepisów na sezon 2022, lecz taka opcja została odrzucona. Zamiast tego, kolejny program wyścigowy będzie skupiał się na promocji nowej gamy samochodów elektrycznych. Bentley może także pojawić się w Le Mans, gdy w 2024 roku dopuszczony zostanie napęd wodorowy.

Źródło: bentleymotors.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league