Wyścig 9h Kyalami przełożony z powodu nowego wariantu koronawirusa

Tegoroczny 9-godzinny wyścig na torze Kyalami został przesunięty ze względu na ograniczenia w podróży do RPA w związku z wykryciem nowej mutacji COVID-19, który wywodzi się z tego kraju.

Grupa SRO Motorsports opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o rozmowach z promotorem wyścigu nad oceną rozwiązań dotyczących przemieszczania się oraz ustalenia nowej daty rywalizacji. Zgodnie z komunikatem, powinna ona zostać podana w poniedziałek.

Przyczyną przełożenia wyścigu jest czwartkowe ogłoszenie przez władze RPA odkrycia nowej mutacji koronawirusa. W reakcji na to, Wielka Brytania, Francja, Włochy, a także inne kraje wprowadziły restrykcje w przemieszczaniu się do tego kraju. Jeszcze w piątek Wielka Brytania zakazała lotów do RPA, ale oczekuje się, że inne państwa podejmą podobną decyzję.

„Wykrycie wariantu koronawirusa B.1.1.529 w Afryce Południowej, co zostało ogłoszone 25 listopada, i wynikające z tego ograniczenia podróży nałożone już przez kilka krajów, uniemożliwią większości międzynarodowych zespołów i personelowi mistrzostw na lot do Republiki Południowej Afryki” – czytamy w oświadczeniu SRO.

„Lokalny promotor i SRO Motorsports Group – którzy są współodpowiedzialni za organizację wyścigu – już pracują z lokalnymi władzami, aby ocenić rozwiązania dotyczące podróży i zmienić harmonogram wydarzenia. Nowa data wyścigu Joburg Kyalami 9 Hour, który odbędzie się na Kyalami Grand Prix Circuit, zostanie potwierdzona i ogłoszona w poniedziałek. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników i personelu będzie miało najwyższy priorytet w każdej z podjętych decyzji o zmianie harmonogramu wyścigu Joburg Kyalami 9 Hour".

Źródło: sportscar365.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league