12h Bathurst zostanie przeniesiony na maj?

Tegoroczny wyścig 12 godzin Bathurst może nie odbyć się, jak pierwotnie planowano, w ostatni weekend lutego. Jest to spowodowane pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w Australii.

12-godzinny wyścig, będący częścią cyklu Intercontinental GT Challenge, nie odbył się w 2021 roku ze względu na panujące obostrzenia. Te mogą okazać się być jeszcze poważniejsze, ze względu na prawie 50-krotny wzrost nowych przypadków zachorowań na Covid-19.

Australijska federacja RACE nie zebrała się jeszcze, aby dyskutować na temat ewentualnych zmian w lokalnym kalendarzu – ma to nastąpić w tym tygodniu. Jak jednak donoszą lokalne media, już teraz samorząd Nowej Południowej Walii myśli nad przeniesieniem wyścigu na maj, licząc na złagodzenie ograniczeń dotyczących wjazdu do Australii z zagranicy oraz limitów publiczności.

Panująca sytuacja ma także wpływ na inne lokalne wydarzenia – sezon australijskiej serii Supercars ma zacząć się na torze ulicznym w Newcastle. Spekuluje się, że szanse na zatwierdzenie wielomilionowej inwestycji w budowę tymczasowego obiektu wynoszą obecnie 50 procent.

Źródło: autoaction.com.au

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze