Rekord okrążenia w kwalifikacjach do 12h Bathurst

Maro Engel dwukrotnie poprawił rekord toru na drodze do pole position do 12-godzinnego wyścigu na torze Bathurst. To drugi triumf kwalifikacyjny Niemca w australijskiej rundzie Intercontinental GT Challenge.

Reprezentant zespołu GruppeM już podczas otwartej dla wszystkich sesji Q1 ustanowił nowy rekord toru, należący od 2016 roku do Shane’a van Gisbergena, a podczas 15-minutowej sesji Q2 dla dziesięciu najszybszych zawodników poprawił swój czas, uzyskując na ostatnim okrążeniu wynik 2:00,8819.

Mercedes-AMG zapewnił sobie pierwszy rząd na starcie do zaczynającego się przed niedzielnym świtem wyścigu. Drugi czas uzyskał bowiem Broc Feeney z lokalnego zespołu Supercheap Auto Racing, tracąc do Engela 0,2164 sekundy. Trzeci był fabryczny kierowca Porsche Matt Campbell, który poprowadził samochód zespołu Manthey EMA, a trzeci Mercedes-AMG w pierwszej czwórce należał do SunEnergy1 i znalazł się tam za sprawą Julesa Gounona.

Pierwszą piątkę zamknął Chaz Mostert w Audi ekipy MPC, który stracił do najszybszego już prawie sekundę. Kolejne pozycje zajęli Maxime Martin w pierwszym BMW ekipy WRT, Aaron Cameron i Daniel Juncadella w Mercedesach-AMG, Sheldon van der Linde w kolejnym BMW i Christopher Haase w Audi.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze