Gwałtowna burza i powódź błyskawiczna na Spa-Francorchamps

W piątek tor Spa-Francorchamps nawiedziła gwałtowna burza z ulewnym deszczem, która spowodowała lokalne podtopienia w okolicach zakrętów La Source oraz Eau Rouge.

W ten weekend na belgijskim torze odbywał się weekend wyścigowy związany ze Spa Euro Race, w którym ścigały się różne prototypy oraz samochody sportowe. W piątek po południu rejon nawiedziła burza z ulewnymi opadami deszczu, który najbardziej dotknął zakręty La Source oraz Eau Rouge. Według doniesień, wody było tak dużo, że grunt pod La Source został dosłownie podniesiony, a powódź błyskawiczna spowodowała uszkodzenia nawierzchni w tej części toru. Ponadto zalany został tunel pod dawną aleją serwisową umożliwiający przejście.

W wyniku zaistniałej sytuacji podjęto decyzję o odwołaniu zaplanowanych jazd na torze w ten weekend. Władze toru ogłosiły również, że trwają prace „nad przywróceniem toru, aby wszelkie aktywności na torze mogły zostać wznowione tak szybko, jak to możliwe”.

Tor Spa-Francorchamps ma gościć u siebie Formułę 1 w dniach 27-29 sierpnia. Miesiąc wcześniej odbędzie się z kolei 24-godzinny wyścig Spa.

Źródło: spa-francorchamps.be

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league