Blisko 110 zawodników w Toruniu

Sezon 2019 Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross jest już na pełnych obrotach i w najbliższy weekend ponownie zobaczymy zawodników na torze. Tym razem rallycrossowa kawalkada zawita do Torunia, gdzie zmierzą się nie tylko uczestnicy naszego krajowego czempionatu, ale także zawodnicy walczący w ramach mistrzostw Europy centralnej strefy. Do zawodów zgłoszono aż 109 maszyn, więc kibice znów mogą liczyć na dwa dni wypełnione sportowymi emocjami.

Motopark Toruń jest jednym ze stałych punktów kalendarza Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. W weekend 27-28 kwietnia zawodnicy sprawdzą się na „szybszej konfiguracji”, w której nie ma szykany po pierwszym lewym wirażu. Ta wiadomość najpewniej ucieszy kierowców najszybszych maszyn z grupy SuperCars. Łącznie w Toruniu kibice będą mogli zobaczyć aż 19 bardzo mocnych i widowiskowych samochodów z napędem na cztery koła. Listę zgłoszeń otwiera trzykrotny mistrz Polski Tomasz Kuchar korzystający z Peugeota 208 RX. Najgroźniejszymi rywalami wrocławianina będą zawodnicy bydgoskiej ekipy Oponeo – Marcin Gagacki (Volkswagen Polo GTi RX) oraz Dariusz Topolewski (Ford Fiesta WRX), a także zwycięzca pierwszej rundy Maciej Cywiński (Citroën C4).

„Nie ma co ukrywać, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc po zwycięstwie w Słomczynie liczę na kolejny dobry wynik. Lubię tor w Toruniu, zwłaszcza w szybszej wersji bez szykany. Dodatkowo Joker Lap jest tu bardzo długi, więc z jednej strony można na nim wiele zyskać, a z drugiej bardzo wiele stracić. To będzie ciekawy weekend, zarówno dla kierowców, jak i kibiców” – mówi Maciej Cywiński, lider punktacji grupy SuperCars.

W grupie SuperNational, przeznaczonej dla mocnych samochodów z napędem na jedną oś, wrażenia zapewni 30 kierowców, w tym 11 zza granicy. Tylko w tej kategorii kibice mogą emocjonować się pojedynkami zawodników w zwinnych przednionapędowych autach, z tymi, którzy startują w kipiących mocą samochodach z tylnym napędem.

Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross to także zmagania w popularnych i przystępnych klasach markowych – RWD Cup i SC Cup. W pierwszej zgłosiło się 24 kierowców w seryjnych BMW e36, a w drugiej – 36 zawodników dysponujących Fiatami Seicento.

Pierwsza runda Oponeo MPRC rozpocznie się w sobotę 27 kwietnia o godzinie 9:15, kiedy zaczną się przejazdy treningowe. Na 10:45 zaplanowano pierwsze biegi kwalifikacyjne. W sobotę odbędą się także dwie kolejne odsłony zmagań o wejście do półfinałów – kolejno o godzinie 12:50 oraz 15:30. W niedzielę zawodnicy po raz pierwszy pojawią się na torze o 8:50 podczas treningów. Następnie zostaną dokończone kwalifikacje (od 9:45) oraz rozegrane półfinały (od 12:45). Finałowe wyścigi, które wyłonią zwycięzców rozpoczną się o godzinie 15:00. Dla kibiców wstęp na zawody jest bezpłatny.

Harmonogram 2. rundy OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (27-28 kwietnia, Toruń)

27 kwietnia 2019, sobota:
09:15 – 10:00: trening
10:45 – 12:25: I seria wyścigów kwalifikacyjnych
12:50 – 14:30: II seria wyścigów kwalifikacyjnych
15:30 – 17:10: III seria wyścigów kwalifikacyjnych

28 kwietnia 2019, niedziela:
08:50 - 09:30: trening
09:45 – 11:25: IV seria wyścigów kwalifikacyjnych
12:00: ceremonia otwarcia i prezentacja zawodników
12:45 – 14:00: wyścigi półfinałowe
15:00: wyścigi finałowe

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league