Poznań Motor Show 2019 w obiektywie ŚwiatWyścigów.pl

Ostatni weekend marca to nie lada gratka dla pasjonatów motoryzacji w Polsce. Od czwartku do niedzieli odbywały się jedne z największych w targów motoryzacyjnych w środkowej części Europy – Poznań Motor Show.

Jak co roku, stoiska najbardziej popularnych marek przyciągnęły rzesze sympatyków dwóch i czterech kółek. Jak podaje organizator: „Tegoroczne Targi Poznańskie odwiedziło 146 718 osób, które zobaczyły ekspozycję przygotowaną przez 170 wystawców. Zaprezentowano ponad 1000 pojazdów, które pomieszczone były w 15 pawilonach. Na targach pokazano 60 modeli premierowych, w tym auta koncepcyjne”.

Tegoroczny Poznań Motor Show odbywały się pod hasłem „Mobilność jutra”, gdzie w większej mierze prezentowane były samochody autonomiczne, elektryczne, hybrydowe, zasilane wodorem i autonomiczne. Gro wystawców przekonywało prezentowanymi modelami, że przyszłość motoryzacji to odejście od tradycyjnych metod wykorzystywania energii, takich jak ropa i zastąpienie ich przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami.

Na targach nie zabrakło także czegoś dla fanów szybkich samochodów. Pierwszy raz na poznańskich targach mogliśmy zobaczyć stoisko McLarena z modelami 570S, 600LT Spider i 720S Spider. Porshe tradycyjnie zaprezentowało swoje wyścigowe samochody kategorii GT oraz nową specyfikację samochodu Formuły E! Największym zainteresowaniem cieszył się jednak samochód Formuły 1, wystawiony przez Alfę Romeo. Zeszłoroczny model Saubera C37 w najnowszych barwach zespołu Alfa Romeo Racing, był ozdobą tegorocznych targów.

Galeria:

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league