Harvick wygrywa nocny wyścig w Bristolu

Kevin Harvick powstrzymał ataki Kyle’a Busha i wygrał sobotni wyścig Cup Series w Bristolu. Kierowca z numerem 4 wygrywając po raz dziewiąty w tym sezonie pobił swój najlepszy wynik w karierze w tej kategorii. W 2018 roku udało mu się wygrać osiem razy.

„Pokonałem Kyle’a Buscha na torze w Bristolu, czuje się trochę nie na miejscu, jak jakiś oszust” – powiedział Harvick w wywiadzie dla NBCSN. „Uderzyłem w któregoś z dublowanych kierowców i przedziurawiłem sobie przedni wlot powietrza, ale nie przestałem walczyć. Nie mieliśmy nic do stracenia. Przyjechaliśmy tu po zwycięstwo”.

Pierwszą piątkę zamknęli Erik Jones, Tyler Reddick i Aric Almirola. Szósty był Clint Bowyer, ostatni kierowca nie zdublowany przez lidera. Busch, aktualny mistrz Cup Series, który zaliczył 29ty wyścig z rzędu bez zwycięstwa, był drugi, mimo że startował z ostatniego miejsca. Objął prowadzenie po wyjeździe z alei serwisowej po pierwszym stage’u. Na czele stawki przejechał 159 okrążeń.

Harvick jest na dobrej drodze do osiągnięcia pułapu dziesięciu zwycięstw w sezonie. Nie udało się to nikomu od ponad dekady. Ostatnim kierowcą mogącym pochwalić się takim osiągnięciem był Jimmie Johnson w 2007 roku.

„To był bardzo dziwny rok dla wszystkich, jednak na torze dla mnie był niesamowity” – kontynuował Harvick. „Nie jestem w stanie podziękować swojej ekipie ze Stewart – Haas Racing, są niesamowici”.

Kto zaliczył dobry wyścig?
- Erik Jones zdobył drugie Top 5 w trzech ostatnich wyścigach
- Tyler Reddick zdobył trzecie Top 5 w tym sezonie
- Ryan Preece zdobył pierwsze Top 10 w sezonie
- Michael McDowell zdobył czwarte Top 10 w sezonie

Kto zaliczył słaby wyścig?
- Ricky Stenhouse Jr ukończył wyścig na ostatnim miejscu po kraksie na 29. okrążeniu
- Martin Truex Jr uplasował się na 24. pozycji po problemach z oponą i nieplanowanym pitstopie
- Denny Hamlin zakończył wyścig na 21. miejscu po kontakcie z Truexem zaraz po wyjeździe z alei serwisowej
- William Byron po kraksie z Christopherem Bellem zmuszony był wycofać się z wyścigu i jednocześnie pogodzić się z faktem odpadnięcia z playoffów
- Brad Keselowski stracił wspomaganie kierownicy, zjechał do alei serwisowej, aby naprawić usterkę i ostatecznie zakończyć wyścig na 34. miejscu


 
Źródło: nbcsports.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1