Ross Chastain przenosi się do Cup Series

Ross Chastain w przyszłym sezonie NASCAR Cup Series będzie reprezentował zespół Chip Ganassi Racing w samochodzie z numerem 42. W tej roli zastąpi Matta Kensetha, który został zatrudniony w kwietniu po tym, jak zespół zwolnił Kyle’a Larsona.

„Nie jestem w stanie wystarczająco podziękować Chipowi za tę szansę” – powiedział Chastain. „Jego zaufanie i wiara w moje możliwości były punktem zwrotnym kariery już w 2018 roku, gdy dostałem szanę po raz pierwszy. Cieszę się, że dane mi jest wrócić. Ściganie się w Cup Series samochodem, który jest w stanie walczyć o zwycięstwa, zawsze było moim marzeniem”.

Chastain był kierowcą rezerwowym zespołu od 2018 roku. Ścigał się w jego barwach w serii Xfinity, zwyciężył w wyścigu w Las Vegas.

„Swoimi występami dla naszego zespołu w Xfinity pokazał mi oraz innym, że jest zadziornym kierowcą, który chce wygrywać” – powiedział właściciel zespołu, Chip Ganassi. „Wierzymy, że dzięki Rosssowi w każdym wyścigu będziemy się liczyć w walce o zwycięstwo, a sponsorzy zbudują program marketingowy, który będą chcieli rozwijać. Jego doświadczenie powoduje, że jest idealnym kandydatem do tej roli”.

27-letni Chastain jest jednym z najbardziej pracowitych kierowców ostatnich lat. W zeszłym roku brał udział w 77 z 92 wyścigów w seriach Cup, Xfinity i Truck.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Chip Ganassi Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1