Michael Jordan nowym właścicielem zespołu w Cup Series

Bubba Wallace nareszcie znalazł zespół na przyszły sezon. Wallace będzie się ścigał dla nowego zespołu stworzonego przez legendę koszykówki, Michaela Jordana oraz kierowcę JGR Racing, Dennego Hamlina.

Zespół, który do rywalizacji wystawi tylko jeden samochód, nie ogłosił jeszcze jakiej on będzie marki oraz jakim numerem będzie się odznaczał. Oficjalnie nie wiadomo także kto będzie sponsorem, jednak można przypuszczać, że będą to przedsiębiorstwa z którymi współpracę Wallace ogłosił kilka dni temu na swoich mediach społecznościowych.

„Bubba przez ostatnie lata stawał się coraz lepszym kierowcą i wierzymy, że jest gotowy na kolejny krok” – powiedział Hamlin. „Zasługuje na możliwość konkurowania o zwycięstwo w każdym wyścigu i nasz zespół mu to zapewni”.

„Patrząc na to historycznie, NASCAR zawsze miał problem z niewystarczającą ilością czarnoskórych kierowców, czy nawet właścicieli zespołów” – dodał Michael Jordan. „Wydaje mi się, że obecny czas jest idealnym na zmiany, właściciele NASCAR pokazali, że są na to gotowi”.

„To wyjątkowa okazja, która może zdarzyć się tylko raz w życiu. Wydaje mi się, że ten ruch będzie dobry dla mojej kariery” – zatweetował Wallace. „Jestem bardzo wdzięczny za tę szansę, nie mogę się doczekać wspaniałej przygody jaką będzie ściganie się dla takich właścicieli”.

Nie wiadomo jaki kontrakt podpisał Wallace, lecz według dziennikarzy to z pewnością kilkuletnia umowa z opcją przedłużenia.

Czarter do założenia nowego zespołu Jordan z Hamlinem zakupili od zespołu Germain Racing, który zrezygnował z dalszej inwestycji w Ty Dillona i samochód z numerem 13.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1