Trasa Rajdu Dakar 2022 zaprezentowana

28 listopada w mediach odbyła się oficjalna prezentacja trasy Rajdu Dakar. Zawodnicy przejadą łącznie ponad 8000 kilometrów – długość odcinków specjalnych to ponad 4000 kilometrów. Trzy etapy odbędą się na wydmach, w tym odcinek maratoński, podczas którego startujący w rajdzie nie mogą korzystać z asysty mechaników.

Dakar pierwszą rundą MŚ Rajdów Terenowych FIA oraz FIM

Rajd Dakar 2022 będzie pierwszą rundą Mistrzostw Świata w Rajdach Terenowych.  Kalendarz mistrzostw obu międzynarodowych federacji, FIA i FIM, obejmie pięć rund.

Dąbrowski zdobywcą Pucharu Świata Rajdów Cross-Country w kategorii junior

Konrad Dąbrowski wygrał Abu-Dhabi Desert Challenge w mocnej klasie Rally GP w kategorii junior, co dało mu drugi w tym roku puchar świata – tym razem w rajdach cross-country.

Danilo Petrucci wystartuje w Dakarze

Doniesienia pojawiające się w mediach od kilku miesięcy zostały właśnie potwierdzone przez KTM – Danilo Petrucci po tym, jak nie znalazł miejsca w stawce MotoGP na przyszły sezon, stanie na starcie nadchodzącego Rajdu Dakar.

Blajer zdobywa drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Digital Motorsport

Druga edycja Porsche Esports Sprint Challenge Poland – oficjalnych Mistrzostw Polski w Digital Motorsporcie zakończyła swój sezon 2021 rundą na legendarnym Nordschleife – północnej pętli Nürburgringu. Ostatnia runda rozstrzygnęła losy mistrzowskich tytułów i ustaliła dwunastkę zawodników, którzy zagwarantowali sobie miejsce w następnej edycji PESCP.

Dąbrowski zdobywcą Pucharu Świata Rajdów Baja w kategorii junior

Konrad Dąbrowski zdobył upragniony Puchar Świata Rajdów Baja podczas ostatniej rundy, Baja Portalegre. Polak zwyciężył w klasyfikacji sezonu jednym punktem po zaciętym boju.

Marczyk i Gospodarczyk mistrzami Polski

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zostali nowymi mistrzami Polski 2021. Losy tytułu zostały rozstrzygnięte podczas finałowej rundy sezonu – na Rajdzie Koszyc na Słowacji.

Wygrana Konrada Dąbrowskiego w Rajdzie Maroka

Konrad Dąbrowski, jedyny Polak rywalizujący na motocyklu w Rajdzie Maroka zwyciężył w walce juniorów, w najmocniejszej kategorii klasy RallyGP.

Trzecia runda mistrzostw Polski digital motorsport z emocjami na legendarnym torze Le Mans

Trzecia z sześciu rund sezonu Porsche Esports Sprint Challenge Poland odbyła się na sławnym z długodystansowych wyścigów Circuit de la Sarthe. Długie proste i mnóstwo okazji do wyprzedzania zapowiadało pełną akcji walkę o czołowe lokaty. Na przestrzeni całej rundy problemy dotknęły również faworytów do walki o tytuł mistrza Polski.

McLaren wejdzie do Extreme E

Brytyjski producent McLaren zapowiedział swoje wejście do elektrycznych wyścigów terenowych Extreme E. Marka będzie uczestniczyć w cyklu z własnym zespołem począwszy od sezonu 2022.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league