Wygrana Konrada Dąbrowskiego w Rajdzie Maroka

Konrad Dąbrowski, jedyny Polak rywalizujący na motocyklu w Rajdzie Maroka zwyciężył w walce juniorów, w najmocniejszej kategorii klasy RallyGP.

Wyjazd Dąbrowskiego na ten rajd nie był pewny do samego końca, ale z pomocą przyszedł mu Rafał Sonik. Dzięki niemu można cieszyć się teraz z sukcesu reprezentanta Polski. Sztab motocyklisty stawiał w tym rajdzie na element przygotowawczy przed Rajdem Dakar, ale oczywiście liczyła się też walka o jak najlepszy wynik.

„Zakończony rajd Maroka przejechały cały, wszystkie Waypointy, co jest sporym osiągnięciem, ponieważ dużo zawodników je pomijało” – podsumowywał zawodnik.

Dąbrowski o zwycięstwo juniorów rywalizował w Chilijczykiem, Tómasem de Gavardo – ostatecznie Polak, rozkręcający się wraz z trwaniem rajdu, pokonał go o ponad godzinę: „Rozjechałem się w trakcie tego rajdu i druga połowa zawodów poszła mi o wiele lepiej, niż ich początek”.

Dąbrowski zajął wysokie, 22. miejsce w klasyfikacji całej klasy RallyGP. Jest też na najlepszej drodze do zwycięstwa w Pucharze Świata Juniorów w rajdach Cross Country – wszystko rozstrzygnie się podczas Abu-Dhabi Desert Challenge, które rozpoczyna się 5 listopada.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DUUST DIVERSE Rally Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze