Władze Mistrzostw Formuły 2 zaprezentowały na ceremonii rozdania tegorocznych nagród w Monako nagrodę im. Anthoine’a Huberta dla najlepszego debiutanta sezonu. Pierwszym nagrodzonym został Guanyu Zhou.

Po dwuletniej przerwie, Conor Daly znów znalazł dla siebie stałe miejsce w stawce IndyCar Series. Amerykanin wystartuje w 13 z 17 przyszłorocznych wyścigów, reprezentując zespół Ed Carpenter Racing.

Jak dowiedział się portal e-racing365, wszystko jest na dobrej drodze, aby w sezonie 2022/2023 do Mistrzostw Formuły E powróciły pit-stopy. Będzie to możliwe wraz z wprowadzeniem technologii szybkiego ładowania baterii do samochodów trzeciej generacji.

Nikita Mazepin uzyskał najlepszy czas ostatniego dnia posezonowych testów Mistrzostw Formuły 2 na torze Yas Marina. Reprezentant zespołu Carlin uplasował się przed Callumem Ilottem oraz Louisem Delétrazem.

Louis Delétraz uzyskał najlepszy czas drugiego dnia posezonowych testów Mistrzostw Formuły 2 na torze Yas Marina. Szwajcar pokonał tegorocznego mistrza Formuły 3 Roberta Shwartzmana różnicą zaledwie 0,052 sekundy.

Louis Delétraz uzyskał najlepszy czas pierwszego dnia posezonowych testów Mistrzostw Formuły 2 na torze Yas Marina. Szwajcar przesiadł się z samochodu Carlin do maszyny zespołu Charouz i uplasował się przed dwójką tegorocznych kierowców Formuły 3.

Światowa Rada Sportów Motorowych FIA podczas swojego ostatniego posiedzenia podjęła decyzję o przyznaniu statusu mistrzostw świata Formule E od kolejnego sezonu 2020/2021. Wszystkie formalności zostały dopełnione pomiędzy prezydentem FIA Jeanem Todtem oraz założycielem serii Alejandro Agagiem.

Trzykrotny mistrz świata kierowców Fernando Alonso potwierdził zamiar udziału w przyszłorocznym wyścigu Indianapolis 500, choć nie wie jeszcze, z jakim zespołem.

Luca Ghiotto odniósł pewne zwycięstwo w kończącym sezon sprinterskim wyścigu Formuły 2 w Abu Zabi. Drugie miejsce zajął Nicholas Latifi, który został wicemistrzem serii, a na najniższym stopniu podium stanął Sergio Sette Câmara.

Sérgio Sette Câmara zamienił pole position na zwycięstwo w sobotnim głównym wyścigu Mistrzostw Formuły 2 na torze Yas Marina. Reprezentant zespołu DAMS pomógł swojej ekipie w wywalczeniu pierwszego tytułu wśród zespołów od 2014 roku.