Chadwick przenosi się do Ameryki

Trzykrotna mistrzyni kobiecej serii wyścigowej W Series Jamie Chadwick po raz pierwszy będzie ścigać się w Ameryce. Brytyjka podpisała kontrakt z zespołem Andretti Autosport na cały sezon w serii Indy NXT.

Seria znana dotychczas jako Indy Lights to przedsionek do serii IndyCar. Sezon 2023 będzie składać się z 14 wyścigów w Stanach Zjednoczonych, w tym dwóch na torach owalnych Iowa i Gateway. Chadwick będzie jednym z trzech kierowców zespołu Andretti Autosport, broniącym tytułu w klasyfikacji zespołów. Zasiądzie w samochodzie z numerem 28, sponsorowanym przez DHL.

„Jestem niezmiernie podekscytowana dołączeniem do Andretti Autosport na sezon 2023 Indy NXT wraz z DHL” – powiedziała Chadwick, która w październiku odbyła z ekipą pierwszy test na torze Indianapolis. „Moim celem zawsze jest podejmować kolejne wyzwania i dalej rozwijać się jako kierowca, a to nie tylko przejście do wyższej ligi, ale również duży krok w kierunku mojego celu, jakim jest rywalizacja w najwyższych kategoriach samochodów jednomiejscowych. Andretti Autosport to czołowy zespół i mam nadzieję przynieść im kolejne sukcesy. Nie mogę doczekać się, aby zacząć”.

Pozostałe samochody Andretti Autosport obsadzą najlepszy debiutant sezonu 2022 Hunter McElrea oraz aktualny mistrz poprzedzającej serii Indy Pro 2000 Louis Foster. Pomimo przejścia do amerykańskich wyścigów, Chadwick nadal będzie częścią akademii zespołu Formuły 1 Williams.

Źródło: andrettiautosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze