Dilano van't Hoff zginął w wypadku na torze Spa-Francorchamps

Holenderski kierowca Europejskich Mistrzostw Formuły Regional, Dilano van't Hoff, zginął w wyniku wypadku, do którego doszło podczas deszczowego sobotniego wyścigu na torze Spa-Francorchamps.

Holender, który za miesiąc skończyłby 19 lat, znalazł się w zamieszaniu z udziałem wielu samochodów podczas restartu pod koniec drugiego wyścigu FRECA, który odbywał się w ramach serii towarzyszącej do wyścigu długodystansowego 24h Spa-Francorchamps.

Przez całą rywalizację widoczność była słaba z powodu rozpylającej się wody za samochodami. Sam wypadek nie został wyłapany przez kamery FRECA, ponieważ w tym czasie transmisja skupiła się na Timie Tramnitzu, który w zakręcie Raidillon stracił drugie miejsce.

Znacznie poważniejszy incydent miał jednak miejsce w dalszej części stawki. Materiał wideo opublikowany w mediach społecznościowych wskazuje, że kierowca zespołu MP Motorsport, van't Hoff, obrócił się i został uderzony z pełną prędkością przez Adama Fitzgeralda na samym początku prostej Kemmel.

„Jesteśmy załamani z powodu utraty jednego z naszych najbardziej utalentowanych holenderskich zawodników, który wnosił tak wiele energii do naszego zespołu przez lata, podczas których ścigał się z nami” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

„Dilano był częścią naszej rodziny wyścigowej od czasu swojego debiutu w motorsporcie z zespołem MP w 2021 roku. Składamy nasze szczere kondolencje rodzinie Dilano i jego bliskim oraz wspieramy naszych członków zespołu, którzy stracili nie tylko kierowcę, ale także przyjaciela”.

Szef Formuły 1, Stefano Domenicali, powiedział, że mistrzostwa świata „są zasmucone z powodu śmierci Van't Hoffa, który podążał za swoim marzeniem, by osiągnąć szczyt motorsportu”.

Ten tragiczny wypadek nastąpił cztery lata po śmierci Anthoine'a Huberta w wyniku wypadku, do którego doszło w wyścigu Formuły 2 w podobnym odcinku toru w 2019 roku.

Van't Hoff zadebiutował w samochodach jednomiejscowych w 2021 roku, zajmując drugie miejsce i tracąc zaledwie jeden punkt do syna Jarno Trulliego, Enzo, w zimowej Formule 4 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tym samym roku w dominującym stylu sięgnął po mistrzostwo hiszpańskiej Formuły 4 i wystartował w wybranych wyścigach Formula Regional, by w kolejnym sezonie rozpocząć pełny program startów w mistrzostwach. Podczas rundy w Barcelonie w 2022 roku zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze