Anthoine Huber został pierwszym w tym roku debiutantem, który odniósł zwycięstwo w Formule 2, dokonując tego wyczynu w wyścigu sprinterskim na ulicach Monte Carlo, pokonując na mecie Louisa Delétraza o 0,059 sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Guanyu Zhou.

Nyck de Vries drugi raz z rzędu wygrał wyścig Mistrzostw Formuły 2 na ulicach Monte Carlo. Reprezentant ART Grand Prix prowadził od startu do mety i pokonał Lucę Ghiotto oraz Nobuharu Matsushitę.

Nyck de Vries wywalczył pole position do jutrzejszego wyścigu głównego Formuły 2 w Monako. Obok niego swój samochód ustawi Callum Ilott, a z trzeciego pola ruszy Luca Ghiotto.

Nyck de Vries odniósł zwycięstwo w sprinterskim wyścigu Formuły 2 w Hiszpanii na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Drugie miejsce zajął Luca Ghiotto, a na najniższym stopniu podium stanął Callum Ilott.

Nicholas Latifi odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu głównym Formuły 2 w Hiszpanii na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Drugie miejsce zajął Jack Aitken, a na najniższym stopniu podium stanął Guanyu Zhou.

Luca Ghiotto wywalczył pierwsze pole startowe do jutrzejszego wyścigu głównego Formuły 2 w Barcelonie. Włoch uzyskał swój czas w samej końcówce, kiedy większość jego rywali zjechała już do alei serwisowej.

Już w przyszłorocznym sezonie Mistrzostw Formuły 2 juniorka seria będzie korzystać z 18-calowych opon Pirelli. Będzie to sprawdzian przed dokonaniem podobnej zmiany w sezonie 2021 Formuły 1.

Nicholas Latifi odniósł zwycięstwo w emocjonującym i chaotycznym sprinterskim wyścigu Formuły 2 w Azerbejdżanie. Drugie miejsce zajął Juan Manuel Correa, a na najniższym stopniu podium stanął Jack Aitken.

Jack Aitken odniósł zwycięstwo w pełnym zwrotów akcji wyścigu głównym Formuły 2 w Azerbejdżanie. Drugie miejsce zajął Nyck de Vries, a na najniższym stopniu podium stanął Jordan King.

Nobuharu Matsushita wywalczył pole position do jutrzejszego wyścigu głównego Formuły 2 w Azerbejdżanie. Japończyk w piątkowych kwalifikacjach pokonał między innymi Nycka de Vriesa oraz Lukę Ghiotto.