Zhou odnosi pewne zwycięstwo w wyścigu głównym F2 na Silverstone

Podopieczny Alpine i kierowca UNI-Virtuosi odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie po wygranej w niedzielnym wyścigu głównym Formuły 2 na brytyjskim torze Silverstone. Drugie miejsce zajął Dan Ticktum z Carlina, a na najniższym stopniu podium stanął drugi z juniorów Alpine oraz zawodnik Premy Racing – Oscar Piastri.

Verschoor zamienia pole position na pierwsze zwycięstwo w F2

Richard Verschoor z zespołu MP Motorsport odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w Formule 2 po starcie z pole position. Drugie miejsce zajął Marcus Armstrong z ekipy DAMS, a na najniższym stopniu podium stanął Dan Ticktum z Carlina.

Szwarcman odnosi drugie zwycięstwo w sezonie Formuły 2

Kierowca akademii Ferrari oraz Premy Racing, Robert Szwarcman, odniósł zwycięstwo w pierwszym, sobotnim wyścigu sprinterskim Formuły 2 na brytyjskim torze Silverstone. Drugie miejsce zajął junior Red Bulla i reprezentant Hitech Grand Prix, Jüri Vips, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik ART Grand Prix, Christian Lundgaard.

Piastri dominuje w skróconych kwalifikacjach Formuły 2 na Silverstone

Podopieczny Alpine i kierowca Premy Racing, Oscar Piastri, wywalczył pole position do wyścigu głównego Formuły 2 na brytyjskim torze Silverstone. W niedzielę obok niego ustawi się Guanyu Zhou z UNI-Virtuosi, a z trzeciego pola ruszy Richard Verschoor.

Vips wygrywa również w wyścigu głównym F2 w Baku

Junior Red Bulla i kierowca Hitech Grand Prix – Jüri Vips – odniósł pewne zwycięstwo w niedzielnym wyścigu głównym Formuły 2 na ulicznym torze w Baku. Dla Estończyka to druga wygrana w Azerbejdżanie po sobotnim triumfie w popołudniowym wyścigu sprinterskim. Podium uzupełnili kierowcy zespołu Prema Racing – Oscar Piastri oraz Robert Szwarcman.

Vips wygrywa w pełnym incydentów setnym wyścigu Formuły 2

Junior Red Bulla i kierowca ekipy Hitech Grand Prix, Jüri Vips, odniósł przekonujące pierwsze zwycięstwo w Formule 2 po triumfie w drugim wyścigu sprinterskim na ulicach Baku, w którym konieczny był dwukrotny wyjazd samochodu bezpieczeństwa.

Szwarcman wygrywa w pierwszym wyścigu Formuły 2 w Baku

Podopieczny Ferrari i kierowca zespołu Prema Racing - Robert Szwarcman - w pewnym stylu zamienił pole position na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w pierwszym sprinterskim wyścigu Formuły 2 w Baku.

Lawson na pole position do wyścigu głównego F2 w Baku

Liam Lawson z zespołu Hitech Grand Prix wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu głównego Formuły 2 na torze w Baku. W piątkowych kwalifikacjach pokonał on zespołowego kolegę i kolejnego podopiecznego Red Bulla, Jüri Vipsa.

Pourchaire zostaje najmłodszym zwycięzcą w historii Formuły 2

Théo Pourchaire z ART Grand Prix odniósł przekonujące zwycięstwo w głównym wyścigu Formuły 2 na ulicach Monte Carlo. Francuz został najmłodszym triumfatorem serii, odbierając ten tytuł Lando Norrisowi. Drugie miejsce zajął Oscar Piastri z Premy Racing, a na najniższym stopniu podium stanął Felipe Drugovich z UNI-Virtuosi.

Lawson zdyskwalifikowany z drugiego wyścigu F2, Ticktum zwycięzcą

Triumfator drugiego sprinterskiego wyścigu Formuły 2 w Monako, Liam Lawson, został wykluczony z wyników z powodu zastosowania mapy przepustnicy niezgodnej z przepisami technicznymi. Tym samym zwycięzcą został Dan Ticktum.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league