Brytyjski zespół Arden Motorsport zniknie ze stawki Mistrzostw Formuły 2 po 23 latach startów w serii znanej w przeszłości jako Formuła 3000 i GP2. Wolne miejsce w stawce zajmie dotychczasowy partner Ardenu – niemiecka ekipa HWA Racelab.

Najnowsze oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Juana Manuela Correi potwierdza, że kierowca przeszedł udaną, 17-godzinną operację prawej nogi i oczekuje się, że będzie mógł opuścić szpital w ciągu sześciu tygodni.

Nikita Mazepin został ukarany cofnięciem o 15 pozycji na starcie wyścigu głównego Formuły 2 w Abu Zabi za nieodpowiedzialną jazdę na początku wyścigu i spowodowanie kolizji, w wyniku której Nobuharu Matsushita trafił do szpitala.

Luca Ghiotto odniósł swoje trzecie zwycięstwo w tegorocznym sezonie Mistrzostw Formuły 2. Kierowca UNI-Virtuosi pokonał mistrza serii Nycka de Vriesa w niedzielnym wyścigu na torze w Soczi, który został przerwany po wypadku na pierwszym okrążeniu.

Nyck de Vries wygrał pierwszy wyścig Formuły 2 na rosyjskim torze w Soczi i tym samym został mistrzem serii. Holender wyrównał również rekord wygranych na rosyjskim torze ustanowiony przez Artioma Markiełowa. Drugie miejsce zajął Nicholas Latifi, a trzecie Louis Deletraz.

Juan Manuel Correa, który ucierpiał w wypadku na początku sobotniego wyścigu Formuły 2 na torze Spa-Francorchamps, jest teraz w pełni świadomy i podjął decyzję o przeprowadzeniu operacji prawej nogi zamiast jej amputacji.

Nyck de Vries odebrał Nicholasowi Latifiemu pole position do sobotniego wyścigu głównego Formuły 2 na torze w Soczi.

Artiom Markiełow weźmie udział w dwóch pozostałych do końca sezonu rundach Mistrzostw Formuły 2 w Soczi oraz Abu Zabi. Rosjanin dołączy do zespołu Arden, zajmując miejsce zmarłego Anthoine’a Huberta.

W piątkowy wieczór pojawił się kolejny komunikat na temat stanu zdrowia Juana Manuela Correi, który na torze Spa uległ poważnemu wypadkowi, w którym zginął Anthoine Hubert.

Włodarze bezpośrednich serii towarzyszących Formuły 1 – Formuły 2 i Formuły 3 – opublikowali przyszłoroczne kalendarze mistrzostw, potwierdzając rezygnację z rundy na Paul Ricard na rzecz powracającego do F1 Zandvoort.