De Vries ponownie wygrywa w Monako (aktualizacja)

Nyck de Vries drugi raz z rzędu wygrał wyścig Mistrzostw Formuły 2 na ulicach Monte Carlo. Reprezentant ART Grand Prix prowadził od startu do mety i pokonał Lucę Ghiotto oraz Nobuharu Matsushitę.

Już na okrążeniu formującym problemy techniczne miał mający startować z drugiej lokaty Callum Ilott, który był zmuszony wrócić do boksów i ostatecznie wycofać się z rywalizacji. Takich trudności nie miał ruszający z pole position de Vries, który pewnie wszedł w pierwszy zakręt na pozycji lidera i zbudował sobie komfortowe prowadzenie. Brak Ilotta na polach startowych pomógł Mickowi Schumacherowi, lecz mimo tego Niemiec zaliczył słaby start i dał się wyprzedzić Anthoine’owi Huberowi.

Schumacher szybko powrócił na czwartą pozycję, odważnym manewrem na Hubercie. Reprezentant zespołu Prema następnie jako jeden z pierwszych zjechał na zmianę opon i znajdował się przed Nicholasem Latifim, którego próba ataku na Schumacherze zakończyła się uszkodzeniem przedniego skrzydła. Schumacher następnie utknął za Tatianą Calderón i próbował desperacko wyprzedzić Kolumbijkę, aby nie dać się objechać w boksach Louisowi Delétrazowi. Niemiec podjął optymistyczną próbę ataku w zakręcie La Rascasse i uderzył w tylne koło rywalki, po czym obrócił się. Incydent doprowadził do wywieszenia czerwonej flagi.

Po restarcie De Vries kontynuował swoją dominację i odjechał od Ghiotto, który zjechał do boksów jako pierwszy z czołówki i powrócił na trzeciej lokacie. De Vries i Sergio Sette Câmara zdecydowali się na to okrążenie później – ten drugi został wyprzedzony przez Matsushitę, który wykorzystał bardziej rozgrzane opony do ataku na kierowcę DAMS.

Na pięć okrążeń przed metą na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, z powodu kolizji Mahaveera Raghunathana z Jackiem Aitkenem, w wyniku której ten drugi uderzył w barierę. W tym samym czasie w zakręcie Swimming Pool rozbił się Juan Manuel Correa.

Wyścig został wznowiony na zaledwie jedno okrążenie. De Vries ponownie odjechał od rywali i pewnie sięgnął po zwycięstwo przed Ghiotto i Matsushitą. Sette Câmara uplasował się tuż poza podium, przed Dorianem Boccolaccim, Guanyu Zhou, Artiomem Markiełowem, Delétrazem, Hubertem oraz Ralphem Boschungiem.

Aktualizacja: Zdobywca drugiego miejsca Luca Ghiotto został wykluczony z wyników piątkowego wyścigu po tym, jak jego samochód nie przeszedł badania technicznego.

PNrKierowcaZespółRezultat
14
Nyck de Vries
ART Grand Prix41 okr.
22
Nobuharu Matsushita
Carlin+ 4,046
35
Sérgio Sette Câmara
DAMS+ 5,470
414
Dorian Boccolacci
Campos Racing+ 9,120
57
Guanyu Zhou
DUNI-Virtuosi Racing+ 1:02,548
616
Artiom Markiełow
MP Motorsport+ 1 okr.
71
Louis Delétraz
Carlin+ 1 okr.
819
Anthoine Hubert
DBWT Arden+ 1 okr.
921
Ralph Boschung
Trident+ 1 okr.
103
Nikita Mazepin
DART Grand Prix+ 1 okr.
1120
Giuliano Alesi
DTrident+ 1 okr.
126
Nicholas Latifi
DAMS+ 1 okr.
139
Mick Schumacher
DPrema Racing+ 1 okr.
1418
Tatiana Calderón
DBWT Arden+ 2 okr.
1517
Mahaveer Raghunathan
DMP Motorsport+ 2 okr.
1612
Juan Manuel Correa
DSauber Junior Team by Charouz+ 4 okr.
1715
Jack Aitken
Campos Racing+ 5 okr.
NSK10
Sean Gelael
Prema Racing
NSK11
Callum Ilott
Sauber Junior Team by Charouz
DSK8
Luca Ghiotto
UNI-Virtuosi Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league