Raghunathan wykluczony z rundy F2 w Austrii

Mahaveer Raghunathan został ukarany automatycznym wykluczeniem z następnej rundy Formuły 2 na Red Bull Ringu za posiadanie 12 punktów karnych, z czego 9 otrzymał za przewinienia podczas sobotniego wyścigu głównego serii w Le Castellet.

Zawodnik ekipy MP Motorsport w sobotnich zmaganiach F2 na torze Paul Ricard dopuścił się naruszenia procedury wirtualnego samochodu bezpieczeństwa przy każdym z trzech okazji, kiedy dyrekcja wyścigu korzystała z niego w sobotnim wyścigu. Za każde z wykroczeń otrzymał trzy punkty karne, jak również nałożono na niego karę czasową w postaci doliczenia 15 sekund. Jako że wcześniej miał on 3 punkty karne, to otrzymane teraz 9 oczek automatycznie wyklucza go z wzięcia udziału w rundzie na torze Red Bull Ring.

To nie pierwsze tegoroczne wykroczenie w wykonaniu Raghunathana. Pochodzący z Indii kierowca podczas otwarcia sezonu w Bahrajnie dwa razy przekroczył linię mety. Na ulicznym torze w Baku podczas treningu nie zatrzymał się na obowiązkowe ważenie samochodu, a w niedzielnym wyścigu sprinterskim wyprzedził innego kierowcę przed linią samochodu bezpieczeństwa. Z kolei w Monako otrzymał dwie kary w wyścigu głównym – jedną za opuszczenie toru i zyskanie przewagi, a drugą za kolizję z Jackiem Aitkenem. Z kolei w sprinterskim wyścigu został ukarany za ścięcie pierwszego zakrętu na starcie wyścigu.

Nie tylko Raghunathan otrzymał karę po wczorajszym wyścigu głównym na francuskim torze Paul Ricard. Sean Gelael został ukarany startem z alei serwisowej za spowodowanie kolizji na pierwszym okrążeniu z zespołowym kolegą z Premy Mickiem Schumacherem, zaś Tatiana Calderón otrzymała karę doliczenia 10 sekund do jej końcowego wyniku za dwukrotne naruszenie zasad podczas wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league