Nobuharu Matsushita odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznym sezonie Mistrzostw Formuły 2. Japończyk na sześć okrążeń przed metą wyprzedził startującego z pole position Nycka de Vriesa, który w końcówce stracił pozycję również na rzecz Luki Ghiotto.

Matsushita przystępował do głównego wyścigu weekendu z czwartej pozycji, lecz szybko zaczął przebijać się do przodu – już na pierwszym okrążeniu wyprzedził w trzecim zakręcie Guanyu Zhou, a na kolejnym kółku objechał Anthoine’a Huberta i awansował na drugą lokatę. Hubert następnie stracił jeszcze dwie pozycje na rzecz Zhou i Ghiotto, a jadący niedaleko za nimi wicelider klasyfikacji Nicholas Latifi został obrócony przez swojego zespołowego kolegę Sérgio Sette Câmarę i spadł z szóstej na 17. lokatę.

Większość stawki przystępowała do wyścigu na supermiękkich oponach i gdy tylko na szóstym okrążeniu zostało otwarte okno serwisowe, czołówka – wliczając de Vriesa, Matsushitę, Zhou, Huberta i Sette Câmarę – zjechała do boksów po miękkie opony, a na kolejnym okrążeniu to samo zrobili ich zespołowi koledzy.

Szóstka kierowców zdecydowała się na odwrotną strategię i startowała na twardszej mieszance, zatem po pierwszej serii pit-stopów prowadził Sean Gelael, przed Nikitą Mazepinem, Arjunem Mainim, Tatianą Calderón, Patricio O’Wardem i Ryanem Tveterem. De Vries był siódmy, przed Matsushitą, Ghiotto i Hubertem. Z grupy pościgowej szybko odpadł Zhou, który miał problemy ze skrzynią biegów i spadł wgłęb stawki.

De Vries wyprzedził na 13. okrążeniu Tvetera, a pięć kółek później rozprawił się z O’Wardem. Matsushita miał spore problemy z objechaniem Tvetera, ale gdy w końcu to zrobił, szybko dogonił i wyprzedził także O’Warda. Od tego momentu ta dwójka efektywnie przebijała się przez wolniejszych zawodników – na 24. okrążeniu Holender wyprzedził Gelaela w walce o trzecią lokatę, na kolejnym kółku objechał Mainiego, a ostatecznie na 33. okrążeniu powrócił na prowadzenie po ataku na Mazepina. Matsushita wyprzedził Rosjanina na kolejnym okrążeniu i rzucił się w pościg za liderem.

Holender miał początkowo kilkusekundową przewagę, lecz jadąc tak szybkim tempem zniszczył opony w swoim samochodzie i Matsushita systematycznie zaczął zmniejszać swoją stratę, a na sześć okrążeń przed metą w zdecydowany sposób odebrał prowadzenie atakiem w pierwszym zakręcie. Jeszcze na tym samym okrążeniu de Vriesa wyprzedził także Ghiotto, a na ostatnim okrążeniu objechał go Sette Câmara – Brazylijczyk został jednak sklasyfikowany na piątym miejscu, bowiem otrzymał karę za swój wcześniejszy incydent z Latifim.

Na czwarte miejsce awansował tym samym Hubert. Po ustąpieniu problemów z napędem, Zhou zaczął przebijać się przez stawkę i finiszował na szóstej pozycji, przed Louisem Delétrazem i Jordanem Kingiem. Latifi uratował dwa punkty za dziewiąte miejsce, a ostatnią punktowaną lokatę zajął Jack Aitken.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 2 Nobuharu Matsushita   Carlin 40 okr.
2 8 Luca Ghiotto   UNI-Virtuosi Racing + 2,963
3 4 Nyck de Vries   ART Grand Prix + 10,428
4 19 Anthoine Hubert D BWT Arden + 10,786
5 5 Sérgio Sette Câmara   DAMS + 12,720
6 7 Guanyu Zhou D UNI-Virtuosi Racing + 15,514
7 1 Louis Delétraz   Carlin + 16,541
8 16 Jordan King   MP Motorsport + 22,321
9 6 Nicholas Latifi   DAMS + 23,184
10 15 Jack Aitken   Campos Racing + 32,919
11 12 Juan Manuel Correa D Sauber Junior Team by Charouz + 35,892
12 3 Nikita Mazepin D ART Grand Prix + 35,988
13 20 Giuliano Alesi D Trident + 39,890
14 11 Callum Ilott   Sauber Junior Team by Charouz + 46,138
15 14 Arjun Maini   Campos Racing + 49,454
16 21 Ryan Tveter D Trident + 1:10,057
17 10 Sean Gelael   PREMA Racing + 1:15,742
18 18 Tatiana Calderón D BWT Arden + 1:16,586
19 9 Mick Schumacher D PREMA Racing + 1 okr.
20 17 Patricio O'Ward D MP Motorsport + 1 okr.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race