Odwołano drugi wyścig Formuły 2 w Spa

Organizatorzy Formuły 2 poinformowali o odwołaniu niedzielnego sprinterskiego wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps po śmierci Anthoine’a Huberta w sobotnim wyścigu głównym.

Hubert zmarł na skutek obrażeń odniesionych w wypadku, do którego doszło na drugim okrążeniu sobotniego wyścigu F2 na szczycie Raidillon.

W oświadczeniu wydanym przez organizatorów F2 czytamy: „Formuła 1, Formuła 2 i Formuła 3 są głęboko zasmuceni odejściem Anthoine’a Huberta po okropnym wypadku w dzisiejszym wyścigu głównym na Spa-Francorchamps, udział w którym brało również trzech innych kierowców. Chcieliśmy przekazać nasze najgłębsze kondolencje rodzinie, bliskim i przyjaciołom Anthoine’a. Chcemy również przesłać nasze serdeczne wyrazy współczucia całemu zespołowi Arden”.

„Anthoine był częścią naszego padoku od 2017 roku. Był fantastycznym kierowcą, który miał przed sobą świetlaną przyszłość. W ubiegłym roku został mistrzem serii GP3, a w tym sezonie odniósł dwa zwycięstwa w Formule 2, triumfując w Monako oraz w swoim domowym wyścigu w Le Castellet. Był miły dla wszystkich, zawsze uśmiechnięty, a jego pozytywne nastawienie było zaraźliwe. Będzie go nam bardzo brakować”.

„Z szacunku, jutrzejszy wyścig został odwołany”.

Formuła 2 powinna powrócić do rywalizacji za tydzień na włoskim torze Monza.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league