Gelael w szpitalu po wyścigu głównym Formuły 2 (akt.)

FIA poinformowała, że kierowca zespołu DAMS Sean Gelael został przetransportowany do szpitala po sobotnim wyścigu głównym Formuły 2 w Barcelonie.

Gelael, który we wczorajszych kwalifikacjach wywalczył 13. pole startowe, po starcie awansował na 11. lokatę. Po serii pit stopów do ostatniego okrążenia utrzymywał się na 17. miejscu, choć po drodze kolidował z Giuliano Alesim, który spowodował wyjazd drugiego samochodu bezpieczeństwa, spadając na ostatnią, 20. lokatę. Po tej neutralizacji był on jednak w stanie powrócić na 17. pozycję.

Po zjeździe trzeciego samochodu bezpieczeństwa w samej końcówce wyścigu stawka F2 miała do pokonania jedno, ostatnie okrążenie. Na nim Gelael zatrzymał swój samochód w szykanie w trzecim sektorze.

Kilka godzin po wyścigu FIA poinformowała, że Gelael został zabrany do szpitala.

„Podczas ostatniego okrążenia dzisiejszego wyścigu głównego Formuły 2 w Barcelonie doszło do incydentu z udziałem Seana Gelaela. Kierowca DAMS został natychmiast objęty opieką służb ratowniczych i medycznych. Został on wyciągnięty przez personel medyczny i przewieziony karetką do szpitala General De Granollers na badania” – czytamy w wydanym oświadczeniu FIA.

Aktualizacja

W niedzielę rano FIA wydała kolejne oświadczenie informujące o stanie zdrowia Indonezyjczyka.

„Po badaniu rezonansem magnetycznym, które odbyło się wczoraj wieczorem, stwierdzono niewielkie uszkodzenie kręgu. Wczorajszej nocy został wypuszczony ze szpitala i oczekuje się na pełny powrót do zdrowia. Jako środek ostrożności, został on jednak uznany za niezdolnego do startu [w wyścigu sprinterskim F2] przez delegata medycznego FIA”.

Również zespół DAMS opublikował oświadczenie.

„W wyniku incydentu, do którego doszło na ostatnim okrążeniu wyścigu głównego F2 z Jackiem Aitkenem, samochód Seana Gelaela został wystrzelony w powietrze, a następnie twardo wylądował. Samochód medyczny wyjechał, aby wyciągnąć Seana, który doświadczał bólu pleców, po czym kierowca został zabrany do szpitala w Barcelonie na prześwietlenie rentgenowskie i rezonans magnetyczny”.

„U Seana zdiagnozowano złamanie kręgu D4, w związku z czym nie wystartuje w dzisiejszym wyścigu sprinterskim. W tej chwili nie jest jasne, czy będzie w stanie ścigać się w następnej rundzie na torze Spa-Francorchamps 28-30 sierpnia, ale oczekuje się, że w pełni wyzdrowieje. Sean wrócił wczoraj do swojego hotelu i jest w dobrym nastroju”.

Źródło: fia.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league