Vips zastąpi Gelaela podczas trzech rund Formuły 2

Jüri Vips zaliczy swój debiut w Formule 2 wraz z ekipą DAMS, w której zastąpi kontuzjowanego Seana Gelaela podczas trzech rund tegorocznego sezonu, począwszy od Spa-Francorchamps.

Vips w 2017 roku zdobył mistrzostwo ADAC Formuły 4 i walczył o tytuł w europejskiej Formule 3 będąc zespołowym kolegą Dana Ticktuma. W ubiegłym roku ścigał się w Formule 3, gdzie trzykrotnie odniósł zwycięstwo i ponownie był kandydatem w walce o mistrzostwo. Od 2018 roku jest on częścią programu młodych kierowców Red Bulla, a w tym sezonie miał startował w japońskiej serii Super Formula. Po tym, jak się okazało, że Estończyk nie będzie mógł dostać się do Japonii z powodu restrykcji w przemieszczaniu się, jego sezon miał zostać chwilowo przerwany.

Vips jednak otrzymał propozycję jazdy w Formule 2 na miejsce Gelaela. Indonezyjczyk złapał kręg D4 na skutek incydentu, do którego doszło podczas sobotniego wyścigu serii w Barcelonie – wówczas jego samochód DAMS wystrzelił w powietrze i twardo wylądował. Według zapowiedzi lekarzy, Gelael spędzi na leczeniu 6 tygodni, jednak oczekuje się, że dojdzie do pełni zdrowia.

„Jestem bardzo wdzięczny i szczęśliwy z okazji, którą dał mi zespół DAMS. Wiem, że trudno będzie tak po prostu wskoczyć do serii, której sezon jest w ponad połowie ukończony, ale zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby dać zespołowi tak dobry wynik, na jaki zasługują. Nie mogę doczekać się również współpracy z Danem, który z pewnością pomoże mi nabrać szybkości, a naszym celem będzie zdobycie sporej liczby punktów dla zespołu” – powiedział Vips.

Z kolei Gelael dodał, że żałuje obecnej sytuacji, ale ma nadzieję, że Vips dobrze sobie poradzi w nadchodzących wyścigach. „Oczywiście jestem dość rozczarowany z powodu odsunięcia na nadchodzące wyścigi. Mam nadzieję, że Jüri zaopiekuje się moim dzieckiem [samochodem] i życzę jemu oraz zespołowi wszystkiego najlepszego w drugiej połowie sezonu”.

Pierwszą rundą Vipsa będą wyścigi na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Ponadto Estończyk ma pojechać również na Monzy oraz Mugello.

Źródło: dams.fr

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league