Weekend na Spa dla Huberta

Grand Prix Belgii Formuły 2 2019 na zawsze pozostanie czarną kartą w historii wyścigów. Rok po tragicznych wydarzeniach ze Spa-Francorchamps Anthoine Hubert zostanie uhonorowany przez cały wyścigowy padok.

Włodarze Formuły 2 potwierdzili, że numer 19, z którym ścigał się francuski kierowca na zawsze pozostanie zastrzeżony i nigdy nie będzie już wykorzystywany w ich serii. Zarówno pierwszy, sobotni wyścig Formuły 2 jak i niedzielny wyścig F1 zostanie poprzedzony minutą ciszy w hołdzie zmarłemu Hubertowi.

Dodatkowo wszystkie samochody F3, F2 oraz F1 będą miały specjalne naklejki z logo, gdzie będą inicjały kierowcy oraz jego numer. W mediach społecznościowych będzie można używać specjalnego hasztagu #AH19, który ma na celu złączyć wszystkich tych, którzy chcą wspomnieć młodego kierowcę.

Anthoine Hubert, kierowca BWT Arden oraz junior zespołu Renault w Formule 1 zginął rok temu na belgijskim torze podczas pierwszego sobotniego wyścigu Formuły 2. Jego samochód uderzył w bandy na szczycie Eau Rouge, a siła uderzenie była tak duża, że Hubert będąc już tylko pasażerem swojego auta wrócił na tor, w którego bok uderzył Juan Manuel Correa, który do dnia dzisiejszego walczy o powrót do zdrowia oraz do ścigania.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league