Mazepin z karą cofnięcia w zawieszeniu za niesportowe zachowanie

Nikita Mazepin, który jako pierwszy przekroczył linię mety wyścigu głównego Formuły 2 w Spa, otrzymał karę cofnięcia o pięć pól w zawieszeniu za potencjalnie niebezpieczne i niesportowe zachowanie już po zakończeniu sobotniej rywalizacji.

Na okrążeniu zjazdowym Rosjanin otrzymał informację przez radio, że otrzymał karę doliczenia pięciu sekund do jego końcowego wyniku za wypchnięcie z toru Yuki Tsunodę, który odziedziczył zwycięstwo. Mazepin już w alei serwisowej z impetem wjechał w tablicę, obok której miał stanąć zdobywca drugiego miejsca. Tablica ta przeleciała spory dystans i to tuż przy Tsunodzie, który szedł do swoich kolegów z zespołu, aby świętować z nimi zwycięstwo.

Sędziowie zajęli się tym incydentem i orzekli, że kierowca Hitech „przyjechał do parku zamkniętego ze zbyt dużą prędkością, a następnie uderzył w tablicę wyznaczającą drugie miejsce”.

Oprócz tego, sam zespół Hitech także znalazł się pod lupą sędziów za niebezpieczne wypuszczenie Mazepina z boksów. Rosjanin wyjechał tuż przed mechanikami ekipy Trident, którzy musieli odskoczyć, aby uniknąć wypadku. Za ten incydent Hitech Grand Prix został ukarany reprymendą.

Ponadto ukarano także duet ekipy MP Motorsport Felipe Drugovicha oraz Nobuharu Matsushitę w związku z ich kolizją w Blanchimont. Matsushita otrzymał karę cofnięcia o trzy pola na starcie dzisiejszego wyścigu sprinterskiego. Zdaniem sędziów, Japończyk zajechał drogę Drugovichowi i uszkodził przednie skrzydło w samochodzie Brazylijczyka i to Matsushita jest w pełni odpowiedzialny za wypadek.

Z kolei sam Drugovich, który przekroczył linię mety na 20. miejscu, został wykluczony z wyników za wykonanie swojego obowiązkowego pit stopu na ostatnim okrążeniu wyścigu, co jest niezgodne z przepisami.

Kierowca ART Grand Prix Marcus Armstrong dopuścił się wyprzedzenia Jacka Aitkena poza torem w ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia, co dało mu przewagę. Na Nowozelandczyka nałożono karę doliczenia pięciu sekund do jego wyniku i z 13. lokaty spadł na 15. pozycję.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league