Schumacher coraz bliżej tytułu w Formule 2

Mick Schumacher nie krył swojej radości po odniesieniu drugiego zwycięstwa w F2 w tym sezonie. Niemiec popisał się podczas sobotniej rundy dobry startem oraz kilkoma manewrami wyprzedzania, w tym wyprzedzaniem, które dało mu zwycięstwo.

 „To zdecydowanie jeden z moich najlepszych występów” – powiedział reprezentant Premy. „Poradziliśmy sobie całkiem nieźle. Dobrze zarządzaliśmy oponami, zarówno supermiękkimi jak i pośrednimi, więc jestem z tego bardzo, bardzo zadowolony. Myślę, że Yuki prawdopodobnie naciskał zbyt mocno na początku i to było coś, o czym rozmawialiśmy przez radio z zespołem; czułem, że nie będę wstanie utrzymać tego tempa przez pozostałe okrążenia, co okazało się prawdą.

Zarządzanie oponami było zmartwieniem tego wyścigu i myślę, że całkiem nieźle nam się to udało wykorzystując błąd Yukiego, który wyjechał na brudną część toru i wtedy ruszyliśmy po zwycięstwo. Jeżeli jesteś w czystym powietrzu [nikt ci nie przeszkadza], o wiele łatwiej jest zarządzać oponami. Uznanie dla Calluma za to, że tak długo utrzymał się z tyłu. Nie mogłem wcześniej tego zrobić z Yukim”.

Jak przyznał Niemiec, zjazd po nowe opony nie był zbyt czysty, ponieważ ekipa chciała spróbować podcięcia, ale brak opon uniemożliwił te plany: „Jestem w miarę zadowolony i usatysfakcjonowany wyścigiem i tego jak sobie z nim poradziliśmy. Wezwano mnie późno do zjazdu, więc zespół nie był w 100% przygotowany. Nie spodziewali się mnie na tym okrążeniu, ponieważ dyskutowaliśmy o podcięciu, ale opony nie pracowały już we właściwym oknie. Tylko na ostatnich zakrętach. Zdecydowałem się zjechać, a oni wyśmienicie sobie poradzili z podwójną zmianą, co było czym, co ćwiczyliśmy dość często i intensywnie. Jestem z nich bardzo dumny”.

Wygrana Niemca oznacza umocnienie się na pozycji lidera mistrzostw w Formule 2. Obecnie zawodnik Premy ma 186 punktów, a drugi Calum Ilott 168. Kolejny raz bez punktów wyścig kończy Robert Szwarcman, który coraz bardziej oddala się od zdobycia tytułu.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league