Pourchaire zadebiutuje w Formule 2 w Bahrajnie

Tegoroczny wicemistrz Formuły 3 Théo Pourchaire zostanie drugim kierowcą, który otrzyma szansę wcześniejszego debiutu w Formule 2 i wystąpi podczas dwóch rund w Bahrajnie w barwach ekipy BWT HWA RACELAB.

Francuz zastąpi w zespole innego kierowcę F3 Jake’a Hughesa, który wystąpił na rosyjskim torze Sochi Autodrom. Zespołowym kolegą Pourchaire będzie doświadczony Artiom Markiełow, a jednocześnie zostanie najmłodszym zawodnikiem w stawce w wielu 17 lat.

„Jestem naprawdę szczęśliwy z możliwości występu w ostatnich dwóch rundach Formuły 2 w Bahrajnie. Chciałbym bardzo podziękować BWT HWA RACELAB za podarowanie mi tej szansy. Nie mogę doczekać się pracy z zespołem i poznania nowego samochodu. Chciałbym również podziękować mojej rodzinie i sponsorom za wsparcie. Jestem gotowy do ścigania!” - powiedział Pourchaire.

Pourchaire, który jest członkiem akademii kierowców Saubera, sięgnął po swój pierwszy tytuł w seriach juniorskich we francuskiej Formule 4, a rok później został mistrzem ADAC F4. Francuz o włos przegrał walkę o tytuł w tegorocznym sezonie F3 z Oscarem Piastrim, jednak zaliczył udany rok, dwukrotnie wygrywając i sześciokrotnie stając na podium.  

„Cieszymy się, że możemy pozwolić tak utalentowanemu młodemu kierowcy na postawienie pierwszych kroków w Formule 2. Nie ma wątpliwości co do talentu Théo. Sukces, jaki odniósł w swojej rozwijającej się karierze, mówi sam za siebie. Jesteśmy podekscytowani jego debiutem w Bahrajnie. W ostatnich latach kilkakrotnie udowodnił, że potrafi bardzo szybko odnaleźć się w nowej serii” – dodał szef zespołu HWA, Thomas Strick.

Źródło: fiaformula2.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league