Pourchaire kierowcą ART w Formule 2

Zespół ART Grand Prix ogłosił, że ubiegłoroczny mistrz Formuły 3, Théo Pourchaire, będzie kierowcą w nadchodzącym sezonie Formuły 2.

Francuz był miłą niespodzianką poprzedniego sezonu F3, kiedy to okazał się być najmłodszym zwycięzcą mistrzostw po triumfie w drugiej rundzie na Red Bull Ringu, zaś do końca sezonu liczył się w walce o mistrzostwo. Pourchaire, który należy do akademii Saubera, przegrał tytuł o zaledwie trzy punkty, zaś w trakcie sezonu wygrał dwa razy, a ośmiokrotnie znajdował się na podium – z czego cztery ostatnie finisze w czołowej trójce miały miejsce w ostatnich czterech wyścigach.

Dla Pourchaire nie będzie to już jednak debiut w Formule 2 – już w ubiegłym roku wystartował on w ostatnich dwóch rundach sezonu, dołączając na ten okres do ekipy HWA RACELAB, zostając tym samym najmłodszym kierowcą w historii bezpośredniego przedsionka F1. Po zakończeniu sezonu, wziął udział w posezonowych testach F2 w Bahrajnie już z zespołem ART.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę rywalizować w ART Grand Prix. Ten zespół dał mi możliwość jazdy w F3 w ubiegłym roku, a teraz towarzyszy mi w drodze do bram Formuły 1, w Formule 2” – powiedział Pourchaire.

„W tym roku mój cel nie ulega zmianie – ponownie dążę, aby znaleźć się na szczycie. Chciałbym podziękować Akademii Saubera, ART Grand Prix, moim sponsorom i mojej rodzinie. Czuję się doskonale przygotowany na nowy sezon. W tym roku będę prawdopodobnie najmłodszym kierowcą F2, więc celem będzie zdobycie jak największego doświadczenia i robienie postępów w trakcie sezonu”.

Pourchaire zadebiutował w wyścigach samochodów o otwartym nadwoziu w 2018 roku, po czym wywalczył tytuł francuskiej Formuły 4. Następnie przeszedł do ADAC Formula 4, gdzie także został mistrzem.

Źródło: fiaformula2.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze