Beckmann najszybszy pierwszego dnia testów F2

Zwycięzca dwóch wyścigów ubiegłorocznej Formuły 3 David Beckmann zadebiutuje w tym roku w Mistrzostwach Formuły 2. Niemiec był najszybszy pierwszego dnia przedsezonowych testów w Bahrajnie, pokonując Dana Ticktuma i Christiana Lundgaarda.

Niekorzystne warunki na torze Sakhir, związane z silnym wiatrem oraz zanieczyszczoną nawierzchnią, nie zachęcały kierowców do wyjazdu z alei serwisowej – zaledwie czterech zawodników przejechało więc więcej niż 30 okrążeń, a niektórzy pozostali przy jednocyfrowych liczbach.

Najszybszy w tych okolicznościach był Dan Ticktum z czasem 1:43,021, który uzyskał swój wynik pod koniec porannej sesji. O 0,6 sekundy wolniejszy był Liam Lawson, a pierwszą trójkę uzupełnił Jehan Daruvala. Jedyną czerwoną flagę spowodował Richard Verschoor, którego samochód odmówił posłuszeństwa na dojeździe do 14. zakrętu.

Popołudniu zespoły zdecydowały się w większości na przeprowadzenie symulacji wyścigowych, stąd też czas Ticktuma został poprawiony tylko przez Beckmanna, który ustawił poprzeczkę na 1:42,844. Na trzecie miejsce wyszedł Lundgaard, za którym uplasował się Theo Pourchaire. Poranne czasy Lawsona i Daruvali wystarczyły na piąte i szóste miejsce, a kolejne lokaty zajęli Felipe Drugovich, Jüri Vips, Oscar Piastri oraz Lirim Zendeli.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league