Aitken zastąpi Nanniniego w F2, Włoch skupi się wyłącznie na F3

Zespół HWA Racelab ogłosił, że Jack Aitken zastąpi Matteo Nanniniego podczas dwóch nadchodzących rund Formuły 2 w Monako i Baku, zaś Włoch skupi się wyłącznie na startach w Formule 3.

Aitken, który jest członkiem akademii kierowców Williamsa, ma trzyletnie doświadczenie w Formule 2. Zadebiutował on w 2018 roku w barwach zespołu ART Grand Prix, a na następne dwa sezony przeniósł się do Campos Racing. W czasie swoich startów wywalczył 11 podium, w tym cztery zwycięstwa. Brytyjczyk zaliczył również debiut w Formule 1 podczas ubiegłorocznego Grand Prix Sakhiru, gdzie w Williamsie zastąpił George’a Russella, który z kolei został wybrany przez Mercedesa na zastępstwo Lewisa Hamiltona.

„Byłem zaskoczony, ale jednocześnie bardzo zaszczycony, że HWA poprosiło mnie o wsparcie zespołu w Monako i Baku” – powiedział Aitken. „Te dwa tory należą do moich ulubionych i to będzie prawdziwa przyjemność! Znam HWA z wyścigów w przeszłości, w których rywalizowaliśmy ze sobą. Zawsze zdawałem sobie sprawę z ich wysokich standardów. Nie mogę doczekać się powrotu do Formuły 2 i współpracy z HWA, aby osiągnąć absolutne maksimum z dwóch weekendów”.

Z kolei Nannini, który miał w planach równoczesne starty w Formule 2 i Formule 3 w tym roku, ze względu na utratę poparcia ze strony swojego sponsora musiał ograniczyć swój program wyłącznie do Formuły 3. Włoch wywalczył podium w trzecim wyścigu na otwarcie sezonu F3 w Barcelonie.

„Niestety muszę ogłosić, że nie wystartuję już w tegorocznym sezonie FIA F2” – napisał Nannini na Twitterze. „Ze względu na nieprzewidziane okoliczności, mój główny sponsor – Celli Spa – zdecydował się nie wspierać moich podwójnych startów. Nadal będę ścigał się w FIA F3, co stało się moim jedynym celem do końca sezonu. Jestem pewny siebie i zmotywowany, aby zaliczyć udany sezon w HWA Racelab od GP Francji, będąc gotowym na każde wyzwanie”.

Źródło: Z wykorzystaniem fiaformula2.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze