Doohan zadebiutuje w Formule 2

Jack Doohan wystartuje w wyścigach na torach w Arabii Saudyjskiej oraz w Abu Zabi. Australijczyk zastąpi Richarda Verschoora w zespole MP Motorsport. Jego partnerem zespołowym będzie Clément Novalak.

„Jestem bardzo podekscytowany współpracą z MP Motorsport podczas dwóch ostatnich wyścigów sezonu” – mówi Doohan. „Jest to dla mnie niesamowita okazja, nie wiem jak mogę podziękować zespołowi, mojej rodzinie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że będę mógł wystartować w F2”.

Australijczyk dodaje: „Te dwa wyścigi będą fundamentem moich przygotowań do przyszłego sezonu. Nigdy nie ścigałem się tak szybkim samochodem, więc moje oczekiwania nie są wygórowane. Moim celem jest ciągła nauka, oraz spędzenie na torze jak najwięcej czasu”.

Doohan w sezonie 2021 został wicemistrzem Formuły 3, cztery razy wygrywając wyścig i siedem razy stając na podium. 18-latek startował wcześniej w takich seriach jak azjatycka Formuła 3 w latach 2019 – 2020, czy brytyjska Formuła 4 w 2018 roku. W 2018 roku został członkiem Red Bull Junior Team.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze