Cordeel podpisał kontrakt z Van Amersfoort Racing na sezon 2022

Amaury Cordeel wystartuje w zespole Van Amersfoort Racing w nadchodzącym sezonie. Będzie to jego pierwszy sezon w Formule 2.

"Jestem niezwykle podekscytowany, że zadebiutuje w F2" – mówił Belg. "Udało mi się poznać bolid podczas posezonowych testów i muszę przyznać, że jest to niesamowita maszyna. Różnica mocy pomiędzy samochodem Formuły 3 jest bardzo wyczuwalna, jednak czułem się w nim bardzo dobrze. Chciałbym bardzo podziękować zespołowi za zaufanie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu".

Szef zespołu Rob Niessink dodał: „Po posezonowych testach wiedzieliśmy, że chcemy mieć Amaury’ego w naszym zespole. Bardzo przykłada się do pracy i ma dobre relacje z zespołem. Pokazał nam, że jest kierowcą który szybko się uczy, jak również inteligentnym. Jest to nasz pierwszy sezon w F2, więc na pewno nie będzie łatwo, jednak będziemy dawać z siebie wszystko przez cały sezon”.

Cordeel rozpoczął swoją karierę w 2017 roku we francuskiej F4. Rok później wystartował w hiszpańskiej F4, którą wygrał. Poprzedni sezon spędził w F3 w której zajął 20. miejsce w klasyfikacji generalnej. W samochodzie F2 zadebiutował podczas posezonowych testów w Abu Zabi.

Źródło: fiaformula2.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1