Le Castellet powraca do kalendarza Formuły 2

Francuski tor Paul Ricard zastąpi w kalendarzu F2 wyścig na torze w Soczi, który został wykreślony z tegorocznego harmonogramu z powodu ataku Rosji na Ukrainę. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 lipca.

Weekend wyścigowy na torze Le Castellet został dodany jako dziewiąta runda obecnego sezonu. F2 będzie ścigała się na tym obiekcie po raz pierwszy od 2019 roku. Wyścig sprinterski wygrał wtedy Anthoine Hubert, natomiast w wyścigu głównym triumfował mistrz ówczesnego sezonu, Nyck de Vries.

Zmagania kierowców na francuskim torze odbędą się w dniach 22-24 lipca i będą towarzyszyć wyścigowi o Grand Prix Francji.

Bruno Michel – szef F2 – powiedział: „Odkąd zostało ogłoszone, że jedno wydarzenie wypadnie z kalendarza, pracowaliśmy nad znalezieniem nowego obiektu, mając na uwadze koszty. Le Castellet okazał się najlepszą opcją i jesteśmy bardzo zadowoleni z powrotu na tor Paul Ricard”.

„Dodawszy tą rundę, powróciliśmy do planowanych przed rozpoczęciem sezonu 14 weekendów wyścigowych. Oznacza to, że sezon 2022 będzie najbardziej obfitym sezonem od startu F2 w 2017 roku”.

„Lipiec będzie bardzo pracowitym miesiącem dla ekip i kierowców, jednak będzie również bardzo ekscytujący dla kibiców i każdego zaangażowanego w F2”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F2

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1