Doohan i Vesti z najszybszymi czasami drugiego dnia testów F2

Jack Doohan zakończył poranną sesję z najszybszym czasem podczas posezonowych testów Formuły 2 na torze Yas Marina w Abu Zabi. W trakcie popołudniowej sesji na czele tabeli czasów uplasował się Frederik Vesti.

Sesja poranna

Większość kierowców opuściła boksy zaraz po rozpoczęciu sesji. Pierwszy czas wykręcił Roy Nissany, który został jednak pokonany przez Theo Pourchaire’a, a następnie Jehana Daruvalę, który wyszedł na prowadzenie z czasem 1:36,160. Do końca sesji czas Hindusa został pokonany tylko przez Jacka Doohana, a Australijczyk był jedynym zawodnikiem, który złamał barierę 1:36 ustanawiając czas 1:35,990. Trzecie miejsce, ze stratą 0,005 do Daruvali, zajął Ayumu Iwasa.

Jedyną czerwoną flagę podczas porannych jazd wywołał tegoroczny mistrz F3 Victor Martins, który rozbił bolid ART Grand Prix w zakręcie 16.

Sesja popołudniowa

Popołudniowa sesja skupiła się w większości na sprawdzaniu opon podczas długich przejazdów. W tych warunkach znakomicie odnalazł się Vesti, który przodował w tabeli czasów od początku sesji mając ponad sekundę stawki nad rywalami. Przewaga Duńczyka stopniowo topniała, a gdy wywieszono flagę w szachownicę, kierowca Premy miał tylko 0,05 s. nad drugim Iwasą. Na trzecim miejscu jazdy zakończył Oliver Bearman.

Druga czwartkowa sesja również przebiegła spokojnie – w jej trakcie tylko raz wywieszono czerwone flagi, a doszło do niej w kuriozalnych okolicznościach po kontakcie Doohana oraz Kusha Mainiego.

Kierowcy powrócą do testów w piątek o godzinie 9:00.

Źródło: z wykorzystaniem informacji prasowej F2.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze