Pourchaire zwycięzcą wyścigu głównego F2 w Bahrajnie

Theo Pourchaire z zespołu ART Grand Prix triumfował w niedzielnym wyścigu Formuły 2 w Bahrajnie. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Ralph Boschung, natomiast trzeci linię mety przekroczył Zane Maloney.

Na starcie kierowcy ustawili się według czasów z piątkowej sesji kwalifikacyjnej - na pole position stanął Pourchaire, a z drugiego miejsca startował jego rodak Victor Martins. W drugim rzędzie ustawili się Richard Verschoor oraz Dennis Hauger.

Pourchaire popisał się świetnym startem utrzymując pozycję lidera z dużą przewagą. Już w zakręcie czwartym doszło do kolizji z udziałem wielu kierowców. Na zamieszaniu znacznie skorzystał Ralph Boschung, który z 10. pozycji najpierw przeskoczył na czwarte miejsce, a następnie wykorzystał błąd Olivera Bearmana i znalazł się w pierwszej trójce.

Na pierwszym okrążeniu wyjechał samochód bezpieczeństwa, spowodowany zatrzymanym bolidem Romana Stanka.

Neutralizacja zakończyła się trzy okrążenia później. Pourchaire wcześnie rozpoczął restart i odjechał rywalom na ponad pół sekundy. Kierowcy Campos - Boschung oraz Kush Maini walczyli o drugie miejsce, i dobry atak Szwajcara umożliwił mu na przesunięcie się na drugie miejsce.

Zjazdy do boksów rozpoczęły się po 11 okrążeniach. Jako pierwszy po miękkie ogumienie zjechał Arthur Leclerc. Zaraz za nim w boksach zameldowali się Jehan Daruvala oraz Jack Doohan.

Na następnym okrążeniu na zmianę opon zjechał dotychczasowy lider wyścigu Pourchaire. Po szybkiej wymianie ogumienia kierowca ART Grand Prix powrócił na tor na szóstej pozycji. Nowym liderem wyścigu został Ralph Boschung, a na drugim miejscu znalazł się Roy Nissany. Trzecią pozycję zajmował Jak Crawford.

Pierwsza trójka zjechała po nowe opony na 14. okrążeniu. Szybka zmiana ogumienia sprawiła, że kierowca Campos powrócił na czwartym miejscu. Zjazdy do boksów kolejnych kierowców pomogły Pourchaire'owi powrócić na pozycję lidera. W tym momencie rywalizacji w pierwszej trójce znajdowali się również Verchoor oraz Clement Novalak.

Na 18. okrążeniu wszyscy kierowcy byli już po obowiązkowej zmianie opon. Na prowadzeniu pozostawał Pourchaire, a za nim jechał Boschung. Trzecie miejsce zajmował Leclerc. Monakijczyk zaczął jednak popełniać błędy, przez które spadł na szóste miejsce.

Świetnie w trakcie wyścigu głównego radził sobie Zane Maloney. Kierowca z Barbadosu po rozpoczęciu wyścigu na 18. pozycji, zyskał 11 miejsc i atakował szóstego Leclerca. Kolejny szeroki wyjazd Monakijczyka pozwolił kierowcy Carlin na przesunięcie się na szóste miejsce.

Maloney nie poprzestał na Leclercu i na sześć okrążeń przed zakończeniem wyścigu wykonał kolejne udane manewry na Ayumu Iwasie, oraz Oliverze Bearmanie. Barbadoszczyk od razu odjechał rywalom na blisko dwie sekudny i zbliżał się do trzeciego Mainiego.

Bardzo dobrą końcówkę wyścigu miał również Verschoor, który po problemach na pierwszym okrążeniu zdołał odrobić straty i zaatakował grupę wolniejszych samochodów przesuwając się na szóste miejsce. W tym samym czasie Maloney dogonił trzeciego zawodnika i zdołał wyprzedzić go na prostej startowej wskakując na najniższe miejsce na podium.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Pourchaire, który miał blisko 20 sekund przewagi nad drugim Boschungiem. Na trzecim miejscu dojechał Maloney, który w trakcie wyścigu zyskał aż 15 pozycji. Czwarte miejsce zajął Maini, a cztery sekundy za nim dojechał Verschoor.

Szóste miejsce przypadło Leclercowi, natomiast siódmy dojechał debiutujący Isack Hadjar. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Iwasa, Enzo Fittipaldi oraz Juan Manuel Correa.

Następny weekend wyścigowy F2 odbędzie się w Arabii Saudyjskiej w dniach 17 – 19 marca.

PNrKierowcaZespółRezultat
15
Théo Pourchaire
ART Grand Prix32 okr.
225
Ralph Boschung
Campos Racing+ 19,666
33
Zane Maloney
Rodin Carlin+ 31,587
424
Kush Maini
Campos Racing+ 38,789
522
Richard Verschoor
Van Amersfoort Racing+ 43,082
612
Arthur Leclerc
DAMS+ 44,342
710
Isack Hadjar
Hitech Pulse-Eight+ 46,456
811
Ayumu Iwasa
DAMS+ 50,815
94
Enzo Fittipaldi
Rodin Carlin+ 51,396
1023
Juan Manuel Correa
Van Amersfoort Racing+ 51,837
1116
Roy Nissany
PHM Racing by Charouz+ 52,939
129
Jak Crawford
Hitech Pulse-Eight+ 53,329
1321
Clement Novalak
Trident+ 53,953
148
Oliver Bearman
Prema Racing+ 59,739
1515
Amaury Cordeel
Invicta Virtuosi Racing+ 1:00,968
1614
Jack Doohan
Invicta Virtuosi Racing+ 1:05,204
172
Jehan Daruvala
MP Motorsport+ 1:06,463
1817
Brad Benavides
PHM Racing by Charouz+ 1:33,235
NSK1
Dennis Hauger
MP Motorsport
NSK6
Victor Martins
ART Grand Prix
NSK7
Frederik Vesti
Prema Racing
NSK20
Roman Staněk
Trident

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze