Vesti wygrywa kwalifikacje F2 w Monako

Frederik Vesti z zespołu Prema zwyciężył w kwalifikacjach Formuły 2 w Monako, osiągając czas 1:21,053. Drugie miejsce zajął Victor Martins, a trzeci czas wykręcił Theo Pourchaire.

Podobnie jak w F3, w trakcie kwalifikacji F2 ponownie zastosowano podział zawodników na dwie grupy. Zmiana była spowodowana dużą ilością samochodów na torze. W grupie A byli kierowcy z parzystymi numerami samochodów, natomiast w grupie B, z nieparzystymi.

Każda grupa miała 16 minut na przejechanie najszybszego okrążenia i było w niej 11 zawodników.

Po rozpoczęciu pierwszej części czasówki wszyscy kierowcy szybko pojawili się na torze. Do pierwszej grupy zawodników zaliczali się m.in. Victor Martins, Oliver Bearman, Arthur Leclerc oraz Jack Doohan.

Po pierwszych przejazdach na prowadzenie wyszedł Martins, który przejechał okrążenie w 1:22,244. Drugie miejsce, ze stratą 0,2 s. zajmował Isack Hadjar, a trzeci był Kush Maini.

Sześć minut przed zakończeniem kwalifikacji grupy A zostały wywieszone czerwone flagi z powodu kraksy Leclerca. Monakijczyk uderzył w barierki w ostatnim zakręcie, po czym zatrzymał się na prostej startowej.

W momencie przerwania sesji na prowadzeniu był Richard Verschoor, który miał 0,264 s. przewagi nad Mainim i Jehanem Daruvalą.

Zaraz po wznowieniu sesji dobrym czasem popisał się Daruvala, który poprawił swój czas i wskoczył na drugie miejsce 0,003 s. za liderem. Szybko jednak prowadzenie objął Doohan, a następnie Martins, który osiągnął czas 1:21.231.

Sesję zakończyła się wcześniej, ponieważ kilka sekund przed jej końcem w barierki wpadł Daruvala. Na prowadzeniu pozostał więc Martins, a drugi czas należał do Doohana. Jedynie Verschoor zdążył poprawić swój czas przed wywieszeniem czerwonej flagi i zajął trzecie miejsce w grupie.

Druga ekipa kierowców rozpoczęła jazdy zaraz po uprzątnięciu samochodu Daruvali. Na torze pojawili się m.in. Dennis Hauger, Ayumu Iwasa Clement Novalak oraz Brad Benavides.

Pierwszy konkurencyjny czas - 1:22,979 - osiągnął Hauger. Szybko został jednak pokonany przez Juana Manuela Correę, a po pierwszych okrążeniach na prowadzenie z czasem 1:21,630 wyszedł Theo Pourchaire.

W trakcie kolejnych przejazdów na prowadzeniu znajdowali się Vesti i Zane Maloney, jednak ostatecznie to Pourchaire ponownie objął prowadzenie, tracąc wówczas zaledwie 0,123 s. do najlepszego czasu z grupy A.

Prowizoryczne pole position, z czasem 1:21, 053 zdobył jednak Vesti. Pourchaire po kolejnym okrążeniu tracił do Duńczyka 0,052 s.

Podobnie jak w pierwszej części czasówki, kilka sekund przed zakończeniem kwalifikacji wywieszono czerwone flagi spowodowane przez Novalaka. Pierwszych dwóch zawodników pozostało bez zmian, a na trzecim miejscu uplasował się Maloney.

Do niedzielnego wyścigu głównego z pole position ruszy Vesti. Drugie miejsce przypadło Martinsowi, a z trzeciego pola ruszy Pourchaire.

Wyścig sprinterski F2 odbędzie się natomiast w sobotę o godzinie 14.15.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze