Kimi Antonelli przechodzi bezpośrednio do F2. Odważny ruch Mercedesa

Andrea Kimi Antonelli oficjalnie dołączył do stawki Formuły 2 na przyszły rok. 17-letni Włoch przeskoczy z serii FRECA bezpośrednio na zaplecze F1, pomijając Formułe 3. Odważny ruch akademii Mercedesa ma być poparty wybitnymi wynikami młodego kierowcy.

Kimi Antonelli od kilku lat jest jednym z najgłośniejszych nazwisk w seriach juniorskich. Włoch od początku swojej kariery wygrywa każdą serię wyścigową w której bierze udział. W 2020 oraz 2021 roku Antonelli 2-krotnie tryumfował w Europejskich mistrzostwach kartingowych FIA. Rok temu 17-latek dołożył do swojej kolekcji dwa kolejne tytuły. Włoch został mistrzem zarówno Niemieckiej, jak i Włoskiej F4. W 2023 Kimi nie zwalniał tempa i wygrał prestiżową serie FRECA jako debiutant. Na początku roku zwyciężył również w Azjatyckim wariancie tej samej serii. Od 2019 roku Włoch jest członkiem programu juniorskiego Mercedesa.

Teraz ekipa z Brackley zdecydowała się na radykalny krok wobec 17-letniego kierowcy. Antonelli przejdzie bezpośrednio serii FRECA do Formuły 2, z pominięciem F3. Na zapleczu Formuły 1 Kimi będzie reprezentował barwy zespołu Prema, czyli zespołu z którą młody Włoch był związany we wszystkich seriach juniorskich w których startował.

„To będzie gigantyczny skok. Jestem świadomy tego, jak duże wyzwanie mnie czeka i jak trudna jest rywalizacja w Formule. Dla mnie to będzie kompletnie nowy bolid, inny od wszystkich które znałem do tej pory. Nie zamierzam ustawiać sobie żadnych celów. Bardzo cieszę się, że zadebiutuje właśnie w Premie, która po tylu latach jest dla mnie jak druga rodzina.” – mówił Antonelli.

Sytuacja, w której kierowca pomija którąś serie wyścigową na drodze do F1 zdarza się rzadko. Zdecydowana większość młodych zawodników przechodzi przez kolejne szczeble drabinki juniorskiej, nie przeskakując żadnej z serii. Wyjątkiem od tej reguły był chociażby Max Verstappen, który w wieku 17 lat przeszedł z Formuły 3 bezpośrednio do F1, pomijając F2.

Źródło: informacja prasowa Mercedes-AMG F1 team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze