Webber pod wrażeniem Piastriego

Oskar Piastri jest już przez wielu nazywany nową nadzieję Australii w sportach motorowych. Młody zawodnik Premy już w swoim debiucie w Formule 3 został mistrzem serii. Pod wrażeniem jego umiejętności jest między innymi jego mentor i nauczyciel, były kierowca Formuły 1 Mark Webber.

Piastri: Dziękuję Premie i Renault

Oscar Piastri to nowa nadzieja Australijskich kibiców. Podopieczny Marka Webbera, akademii młodych kierowców Renault Sport oraz kierowca włoskiej Premy zrobił to, co do niego należało i został mistrzem Formuły 3.

Piastri zdobywa tytuł w emocjonującym finale F3

Oscar Piastri został mistrzem sezonu 2020 Formuły 3, o dwa punkty pokonując Théo Pouchaire’a na koniec emocjonującego finałowego wyścigu na torze Mugello, wygranego przez Liama Lawsona.

Trzech pretendentów do tytułu po przedostatnim wyścigu F3

Frederik Vesti odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu ostatniej rundy Mistrzostw Formuły 3 na torze Mugello. Po tym jak lider klasyfikacji generalnej Oscar Piastri nie zdobył żadnego punktu, aż dwóch jego rywali nadal ma szansę na mistrzowski tytuł.

Zendeli najszybszy w ostatnich kwalifikacjach sezonu F3 na Mugello

Lirim Zendeli z zespołu Trident wywalczył pole position do sobotniego wyścigu Formuły 3 na torze Mugello, który wieńczy tegoroczny sezon mistrzostw. Dla Niemca to drugi triumf w czasówce w tym roku. Pokonał on Logana Sargeanta z Premy o 0,034 s, zaś czołową trójkę uzupełnił Jake Hughes z ekipy HWA RACELAB. Sargeant wystartuje jednak z P5 z powodu kary cofnięcia o 3 pola, którą otrzymał na Monzy.

Hughes wygrywa szalony niedzielny wyścig F3 na Monzy

Jake Hughes odniósł zwycięstwo w pełnym zwrotów akcji, niedzielnym wyścigu Formuły 3 na włoskim torze Monza. Drugie miejsce zajął Liam Lawson, a na najniższym stopniu podium stanął Théo Pourchaire.

Pourchaire po raz pierwszy na pole position w Formule 3

Théo Pourchaire wywalczył pierwsze w Formule 3 pole position do sobotniego wyścigu podczas chaotycznej sesji kwalifikacyjnej na torze Monza. Kierowca ART Grand Prix najlepiej wykorzystał cień aerodynamiczny i pokonał o 0,4 sekundy Lirima Zendeliego z ekipy Trident. Czołową trójkę uzupełnił jego zespołowy kolega Aleksander Smolar, który stracił kolejne 0,036 s.

Sargeant wygrywa w drugim wyścigu F3 w Spa

Logan Sargeant odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Formuły 3 na belgijskim torze Spa-Francorchamps i powrócił na prowadzenie w klasyfikacji kierowców. Drugie miejsce zajął Frederik Vesti, a na najniższym stopniu podium stanął Liam Lawson.

Zendeli zamienia pole position na pierwsze zwycięstwo w Formule 3

Lirim Zendeli odniósł pewne zwycięstwo w pierwszym, sobotnim wyścigu Formuły 3 na belgijskim torze Spa-Francorchamps, sięgając po swoją pierwszą wygraną w tych mistrzostwach. Drugie miejsce zajął Théo Pourchaire, a na najniższym stopniu podium stanął David Beckmann.

Zendeli na pole position w Formule 3

Lirim Zendeli z zespołu Trident wywalczył pole position do sobotniego wyścigu Formuły 3 na torze Spa-Francorchamps w deszczowych kwalifikacjach. Niemiec swój wynik uzyskał podczas pierwszego przejazdu i pokonał Théo Pourchaire’a oraz Alexandra Smolara.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league