Browning wygrywa wyścig kwalifikacyjny do Grand Prix Makau

Luke Browning prowadził od startu do mety w sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym Grand Prix Makau Formuły 3. Brytyjczyk pokonał Alexa Dunne’a, który przebił się na drugą lokatę po starcie z szóstego pola.

Po uzyskaniu najlepszego czasu w kwalifikacjach, Browning wystartował z pole positon. Obok niego ruszał Gabriele Minì, który od razu po starcie zaatakował lidera. Obaj przejechali jednocześnie przez zakręt Mandarin Oriental i walczyli o pierwsze miejsce na dojeździe do Lisboa.

Minì wysunął się do przodu, lecz na ostatnim fragmencie prostej to Browning był pierwszy i wykorzystał swoje położenie po wewnętrznej stronie toru, aby utrzymać pierwsze miejsce. Minì pojechał szeroko przez zakręt Lisboa i szybko stracił kontakt z liderem. Browning odjechał na ponad sekundę i uniemożliwił Minìemu użycie systemu DRS na kolejnym okrążeniu.

Za nimi, świetnym startem popisał się Alex Dunne, który przebił się z szóstego pola na starcie na trzecią lokatę na koniec pierwszego okrążenia. W zamieszaniu na starcie ucierpiał z kolei Marcus Armstrong, który musiał zjechać do alei serwisowej.

Na drugim okrążeniu o miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki walczyli dwukrotny zwycięzca Grand Prix Makau Dan Ticktum oraz Ugo Ugochukwu. Amerykanin na drugim okrążeniu przypuścił bardzo optymistyczny manewr i próbował wcisnąć się przed Ticktuma po wewnętrznej w zakręcie Lisboa. Ugochukwu przestrzelił jednak hamowanie i wyeliminował obu z rywalizacji.

Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, który zjechał na koniec czwartego okrążenia. Po restarcie doszło do kolejnego pojedynku Browninga z Minìm na dojeździe do zakrętu Lisboa. Tym razem do walki włączył się także Dunne i cała trójka jechała obok siebie, zbliżając się do 90-stopniowego zakrętu.

Jadący po wewnętrznej Dunne w ostatniej chwili zrezygnował z ataku na swojego zespołowego kolegę i ustawił się za Browninga, wykorzystując go do wyprzedzenia Minìego.

Dwójka kierowców Hitech Pulse-Eight od tego momentu jechała na dwóch pierwszych miejscach. Browning był jednak zdecydowanie szybszy i przekroczył linię mety dwie sekundy przed swoim zespołowym kolegą. Minì musiał zadowolić się trzecią lokatą, przed Dino Beganoviciem.

Piąty na mecie był Dennis Hauger, za którym uplasował się Mari Boya, wyprzedzając na ostatnim okrążeniu Paula Arona. Czołową dziesiątkę uzupełnili Josep María Martí, Isack Hadjar i Zane Maloney.

Wyścig o Grand Prix Makau odbędzie się w niedzielę.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze