Potwierdzono kalendarz serii GP3

Włodarze serii GP3 ogłosili kalendarz na sezon 2017, składający się z 7. rund, z których 10 towarzyszyć będzie Formule 1. Nowością są samodzielne zawody na torze w Jerez.

Ósme mistrzostwa GP3 zostaną zainaugurowane w dniach 12-14 maja, podczas Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. Następnie, gdy stawka GP2 uda się na ulice Monako i Baku, młodsi koledzy zameldują się na torze Hungaroring by odbyć kolejną sesję testową. Od zawodów w Austrii cyrk GP3 będzie obecny na każdej kolejnej europejskiej Grand Prix. Gdy cykl ten dobiegnie końca na początku września we Włoszech, a Formuła 1 uda się w podróż po Azji i Amerykach, stawka GP3 przyjedzie na początku października na tor Jerez de la Fontera, gdzie zostanie rozegrana oddzielna runda, wraz z serią GP2. Finał sezonu tradycyjnie świętować będziemy wraz z F1, na torze Yas Marina, w dniach 24-26 listopada.

Przed rozpoczęciem sezonu zawodników czekają trzy, dwudniowe sesje testowe. Pierwsza z nich odbędzie się na torze Estoril w dniach 22-23 marca, następnie zawodnicy przyjadą do Barcelony w dniach 19-20 kwietnia, a tydzień później zjawią się na obiekcie w Walencji. 

„Miło mi potwierdzić, że tegoroczny kalendarz stanowić będzie osiem rund, z czego siedem towarzyszyć będzie Formule 1” – powiedział Bruno Michel, dyrektor wykonawczy serii GP3. „W celu kontroli kosztów, zdecydowaliśmy się w tym roku jedynie na jeden daleki wyścig, który będzie miał miejsce w Abu Dhabi, w listopadzie. Cieszymy się, że seria GP3 będzie mogła ścigać się wraz z GP2 w Jerez w październiku, między zawodami na Monzy, a finałem sezonu. Z uwagi na wprowadzenie DRSu do trzeciego modelu samochodu GP3, te mistrzostwa obfitować będą w wiele nowych wyzwań. Jestem przekonany, że stworzy to dla kierowców wiele okazji do pokazania swojego talentu przed paddockiem Formuły 1 i fanami”.

Oto pełny kalendarz serii GP3 na sezon 2017:

Tor Data
Estoril, Portugalia (testy) 22-23 marca
Barcelona, Hiszpania (testy) 19-20 kwietnia
Walencja, Hiszpania (testy) 25-26 kwietnia
Barcelona, Hiszpania 12-14 maja
Budapeszt, Węgry (testy) 06-07 czerwca
Spielberg, Austria 07-09 lipca
Silverstone, Wielka Brytania 14-16 lipca
Budapeszt, Węgry 28-30 lipca
Spa-Francorchamps, Belgia 25-27 sierpnia
Monza, Włochy 01-03 września
Jerez de la Fontera, Hiszpania 06-08 października
Yas Marina, Zjednoczone Emiraty Arabskie 24-26 listopada

Źródło: gp3series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league