Alesi z pierwszym w karierze zwycięstwem w GP3

Giulaino Alesi wykorzystał pech Doriana Boccolacciego i po starcie z pierwszego pola zachował prowadzenie do samej mety, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w serii GP3. Podium uzupełnili Jack Aitken i Niko Kari.

Po zakończeniu głównego wyścigu sędziowie zdecydowali się ukarać Doriana Boccolacciego za spowodowanie kolizji z Niko Karim. Do ostatecznego rezultatu Francuza doliczone zostało 5 sekund, dzięki którym sklasyfikowany został on finalnie na 8. miejscu. Oznaczało to dla niego start z pole position do dzisiejszego wyścigu.

Niestety, Boccolacciemu zgasł silnik już na starcie do okrążenia rozgrzewkowego i jak się później okazało, był to dla niego koniec rywalizacji w dniu dzisiejszym, a pierwsze pole startowe powróciło do Giuliano Alesiego.

Alesi zachował prowadzenie, natomiast Arjun Maini stracił drugą pozycję na rzecz Jacka Aitkena, który ruszał dopiero z piątego pola. Na czwartym miejscu podążał Kari, a dalej Russell, Hubert, Lorandi i Joerg. 

Na czwartym kółku, kiedy można było już używać DRSu, na pierwszym zakręcie doszło do kontaktu między Julienem Falchero a Steijnem Schothorstem. Holender zdecydowanie przecenił swoje możliwości podczas próby ataku na Francuza po wewnętrznej stronie Abbey, przez co obaj zawodnicy wylądowali w żwirowej pułapce. Falchero zdołał powrócić do rywalizacji, ale nie można było powiedzieć tego o Schothorstie. Aby usunąć samochód Ardenu w bezpieczny sposób sędziowie zdecydowali się wypuścić na tor samochód bezpieczeństwa.

Po wznowieniu rywalizacji musieliśmy poczekać 3 okrążenia na kolejne manewry wyprzedzania. Jako pierwszy zaprezentował takowy George Russell, wciskając się przed Alessio Lorandiego w zakręcie Stowe, awansując na czwartą pozycję.

Dwa ostatnie okrążenia dzisiejszego wyścigu obfitowały w wiele akcji w czołówce, ponieważ czterech pierwszych kierowców dzieliło mniej niż 2 sekundy. Alesi perfekcyjnie kontrolował przewagę nad rywalami, którzy probowali użyć DRSu do poprawy swojej pozycji. Największe szanse miał na to George Russell, jednakże Niko Kari za każdym razem zdołał go powstrzymać.
Ostatecznie nie mieliśmy żadnych zmian w klasyfikacji i Giuliano Alesi dowiózł do mety swoje pierwsze zwycięstwo w serii GP3. Podium uzupełnili Jack Aitken i Niko Kari.

Oto pełne wyniki dzisiejszego wyścigu:

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 10 Giuliano Alesi Trident  
2 1 Jack Aitken ART Grand Prix + 0,724
3 5 Niko Kari Arden International + 1,431
4 3 George Russell ART Grand Prix + 1,857
5 24 Arjun Maini Jenzer Motorsport + 5,900
6 22 Alessio Lorandi Jenzer Motorsport + 7,257
7 9 Kevin Joerg Trident + 8,099
8 4 Antonine Hubert ART Grand Prix + 8,447
9 14 Santino Ferrucci DAMS + 10,744
10 28 Marcos Siebert Campos Racing + 11,712
11 27 Raoul Hyman Campos Racing + 12,387
12 6 Leonardo Pulcini Arden International + 17,079
13 11 Ryan Tveter Trident + 17,645
14 16 Bruno Baptista DAMS + 22,595
15 15 Tatiana Calderon DAMS + 23,280
16 2 Nirei Fukuzumi ART Grand Prix + 28,539
NSK 7 Julien Falchero Campos Racing  
NSK 26 Steijn Schothorst Arden International  
NSK 12 Dorian Boccolacci Trident  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league