Alesi: Kiedy walczy się o mistrzostwo serii, marzenia o F1 schodzą na dalszy plan

Po powolnym początku sezonu, dwa zwycięstwa w trzech ostatnich wyścigach pozwoliły Giuliano Alesiemu na awans do pierwszej piątki klasyfikacji GP3 Series. Na półmetku sezonu, Włoch traci już tylko 26 punktów do prowadzącego George’a Russela i jak twierdzi, skupia się obecnie właśnie na walce o tytuł GP3.

Click here for English version 

„To była bardzo emocjonująca chwila” – mówił o swoim drugim tegorocznym zwycięstwie w rozmowie z Roksaną Ćwik ze ŚwiatWyścigów.pl. „Bardzo się cieszę nie tylko z mojego sukcesu, ale również zespołu, Ferrari, mojego ojca i wszystkich, którzy poświęcili się moim startom i zainwestowali w nie czas i energię”.

Odnosząc się do opinii wskazujących go jako przyszłą gwiazdę Formuły 1, Alesi powiedział: „To dla mnie zaszczyt, że takie rzeczy mówią o mnie ludzie ze środowiska F1, ale nie myślę o sobie w tym kontekście. Muszę zdobyć jeszcze dużo doświadczenia i poprawić swoje umiejętności, zanim będzie to możliwe. Oczywiście F1 jest marzeniem każdego, ale gdy walczy się o mistrzostwo serii, schodzi to na dalszy plan”.

Syn byłego zwycięzcy wyścigu F1 Jeana Alesiego jest jednym z sześciu kierowców wspieranych przez Akademię Kierowców Ferrari: „To wielki zaszczyt być częścią tego programu. To dla mnie ogromna pomoc i pozwala mi szybciej rozwijać się jako kierowcy”.

Zapytany o to, czy w przyszłości przerośnie legendą swojego ojca, dodał: „Dopiero przyjdzie czas, by myśleć o takich rzeczach”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league