Russell z kolejnym zwycięstwem

George Russell dorzucił do swojej kolekcji kolejne zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach GP3. Brytyjczyk stracił w prawdzie na chwilę prowadzenie, ale szybko je odzyskał i wpadał na metę przed Jackiem Aitkenem i Nirei Fukuzumim.

Startujący z pole position George Russell utrzymał prowadzenie w zakrętach La Source, Eau Rouge i Radillon, jednakże zdobywca drugiej lokaty, Nirei Fukuzumi, wykorzystał tunel aerodynamiczny za swoim kolegą z zespołu na prostej Kemmel i objął prowadzenie na dohamowaniu do zakrętu Les Combes.

Szefostwo ART Grand Prix mogło być bardzo zadowolone, ponieważ na trzecie miejsce przebił się dodatkowo Jack Aitken, który objechał po zewnętrznej pierwszego zakrętu Arjuna Mainiego.

Diametralnie różne nastroje panowały natomiast w ekipie DAMS. Problemy zaczęły się już w momencie zgaśnięcia świateł, kiedy Tatiana Calderon nie ruszyła ze swojego pola. Chwilę później w walce z innymi kierowcami swoje przednie skrzydło zniszczył Matthieu Vaxivière, natomiast na drugim kółku doszło do kolizji między Calderon, która zdążyła dołączyć już do stawki, a Bruno Baptista. Reprezentantka Kolumbii bardzo chciała zyskać pozycję kosztem swojego kolegi, jednak nie poradziła sobie na dohamowaniu do Les Combes i przy powrocie na tor uderzyła w samochód Baptisty, wysyłając go na barierę.

Nirei Fukuzumi nie był w stanie wytrzymać presji jaką George Russell nieustannie na niego wywierał i zmuszony był poddać się już na 4. okrążeniu. 2 kółka później przed Japończyka przebił się także Jack Aitken.

Na piątym miejscu plasował się Dorian Boccolacci, jednak tuż za jego plecami podążał inny kierowca ekipy Trident - Ryan Tveter. Na kolejnej pozycji plasował się natomiast Giuliano Alesi, który w bardzo ładnym stylu zdążył wyprzedzić już Juliena Falchero i Alessio Lorandiego, za co należały mu się słowa uznania.

Na punkty w dzisiejszym wyścigu sporą szansę miał jadący przez większość dystansu na 9. miejscu Marcos Siebert. Na 14. okrążęniu Argentyńczyk popełnił jednak błąd w zakręcie Paula Frere i wypadł na pobocze. Wycieczka ta była dla niego bardzo kosztowna, ponieważ awarii uległo tylne zawieszenie.

Sporo emocji mieliśmy ponownie na dwóch ostatnich okrążeniach, kiedy walkę o drugie miejsce po raz kolejny podjął Nirei Fukuzumi. Jack Aitken nie był w stanie obrobić się przed atakiem wyprowadzonym przez Japończyka w szykanie Bus Stop, jednakże już kilka zakrętów później, na dohamowaniu do Les Combes, odbił swoją pozycję z wykorzystaniem systemu DRS.

Fukuzumi nie zamierzał się poddawać, ale Aitken konsekwentnie trzymał za każdym razem zamknięte drzwi.

George Russell pewnie dowiózł prowadzenie do mety, a drugim miejscu zameldował się ostatecznie Aitken. Fukuzumi nie dał rady sobie z nim poradzić i musiał zadowolić się trzecim miejscem.

Oto pełne wyniki dzisiejszego wyścigu:

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 3 George Russell ART Grand Prix 17 okr.
2 1 Jack Aitken ART Grand Prix + 7,460
3 2 Nirei Fukuzumi ART Grand Prix + 7,807
4 24 Arjun Maini Jenzer Motorsport + 9,259
5 12 Dorian Boccolacci Trident + 14,409
6 11 Ryan Tveter Trident + 15,106
7 10 Giuliano Alesi Trident + 15,502
8 26 Julien Falchero Campos Racing + 23,361
9 5 Niko Kari Arden International + 26,210
10 9 Kevin Joerg Trident + 26,514
11 6 Leonardo Pulcini Arden International + 27,620
12 22 Alessio Lorandi Jenzer Motorsport + 29,201
13 7 Steijn Schothorst Arden International + 35,149
14 27 Raoul Hyman Campos Racing + 38,400
15 23 Juan Manuel Correa DAMS + 38,625
16 15 Tatiana Calderon DAMS + 43,005 
NSK 28 Marcos Siebert Campos Racing  
NSK 14 Matthieu Vaxivière Campos RacingDAMS  
NSK 4 Antonine Hubert ART Grand Prix  
NSK 16 Bruno Baptista DAMS  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league