Stawka GP3 nabiera kształtu

Czternastu kierowców potwierdziło jak dotąd swoje starty w nadchodzącym sezonie serii GP3. W poniedziałek na tę listę dołączyli Alessio Lorandi oraz Tatiana Calderón.

ART Grand Prix
Callum Ilott
Nikita Mazepin
Jake Hughes
Anthoine Hubert

Arden Motorsport
Gabriel Aubry
Julien Falchero

Campos Racing
Simo Laaksonen
Leonardo Pulcini

MP Motorsport
Niko Kari
Dorian Boccolacci

Trident
Giuliano Alesi
Ryan Tveter
Alessio Lorandi

Jenzer Motorsport
Tatiana Calderón

Lorandi pozostanie w serii na swój drugi pełny sezon, który spędzi w zespole Trident, gdzie dołączy do Giuliano Alesiego oraz Ryana Tvetera.

„Skoro to mój drugi sezon w GP3, cel może być tylko jeden – walka o mistrzostwo” – powiedział 19-latek. „Myślę, że Trident posiada personel oraz etykę pracy potrzebną do osiągnięcia tego. Co więcej, moi szybcy i doświadczeni koledzy z ekipy będą mnie motywować do jeszcze większego wysiłku”.

Włoch odniósł w GP3 jedno zwycięstwo z zespołem Trident, gdzie zastąpi go jedyna jak dotąd potwierdzona w stawce kobieta Tatiana Caldrón. Kolumbijka musiała szukać dla siebie nowej ekipy, gdyż jej dotychczasowy zespół DAMS nie będzie rywalizować w sezonie 2018.

„Jestem podekscytowana dołączeniem do Jenzer, bo zrobili na mnie dobre wrażenie podczas obu moich testów” – powiedziała. „Pojawiła się możliwość współpracy z konkurencyjnym zespołem – byli trzeci w ubiegłorocznej klasyfikacji, a dwaj ich kierowcy wygrywali wyścigi”.

Będzie to trzeci sezon w GP3 wspieranej przez Saubera zawodniczki: „Oczywiście chcę pokazać, że kontynuuję postępy i wykonałam kolejny krok naprzód, tak jak to było przed rokiem. Z pewnością mam ambicję na więcej niż tylko punktowane pozycje”.

Źródło: motorsport.com, motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league