Hubert najszybszy ostatniego dnia testów GP3

Anthoine Hubert okazał się być najszybszym kierowcą podczas drugiego i zarazem ostatniego dnia przedsezonowych testów serii GP3 na torze w Barcelonie.

Jako pierwsi na torze pojawili się Ryan Tveter oraz duet ekipy Trident: Alessio Lorandi i Pedro Piquet, zaś niedługo później ze swoich garaży wyjechała reszta stawki. Początkowo na czele zestawienia znalazł się Julien Falchero, który swój czas uzyskał przed wywieszeniem czerwonej flagi spowodowanej przez Lorandiego, który doznał problemów ze swoim samochodem.

Po wznowieniu jazd szybko okazało się, że zawodnicy są w stanie jechać jeszcze lepszym tempem niż wczoraj. Ilott szybko pokonał wynik uzyskany przez Falchero, jednak chwilę później na czele zestawienia znalazł się najszybszy pierwszego dnia testów Leonadro Pulcili. Jego prowadzenie nie trwało jednak długo, ponieważ ponownie najszybszym okrążeniem popisał się Ilott, który jako pierwszy pod koniec pierwszej godziny zszedł poniżej 1:31. Brytyjczyk wkrótce uzyskiwał jeszcze lepsze rezultaty, jednak Hubert był w stanie wykręcić czas o 0,03 sekundy lepszy niż Ilott. Na późniejszym etapie jazd ruch na torze znacząco się zmniejszył, jednak w ostatniej godzinie porannej części większa część stawki ponownie wyjechała ze swoich garaży w celu przeprowadzenia symulacji wyścigowych.

Najlepsze czasy okrążenia nie uległy jednak zmianie, a dodatkowo przed przerwą przeprowadzony został test wirtualnego samochodu bezpieczeństwa, co oznaczało, że Hubert utrzymał prowadzenie przed Ilottem i Hughesem.

Po południu jako pierwszy na torze pojawił się Piquet, który miał do dyspozycji cały obiekt przez pierwsze pół godziny tej części. Godzinę po wznowieniu jazdy w popołudniowym zestawieniu czasowym znalazła się także Tatiana Calderon, która uzyskała czas o 0,1 sekundy lepszy niż Brazylijczyk. Ponownie zespoły skupiały się przede wszystkim na sprawdzeniu tempa wyścigowego, co przekładało się na małą liczbę zmian w tabeli.

Ostatecznie do końca dnia nikt nie był w stanie uzyskać lepszego czasu od Huberta, który okazał się być najszybszy drugiego i jednoczenie ostatniego dnia testów GP3 w Barcelonie. Rozpoczęcie sezonu tej serii nastąpi 12 maja, kiedy zostanie rozegrany wyścig główny pierwszej rundy GP3, który zostanie rozegrany również na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Źródło: gp3series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league