Hughes wygrywa w sprincie GP3 w Austrii

Jake Hughes odniósł zwycięstwo w sprinterskim wyścigu serii GP3 na torze Red Bull Ring. Drugie miejsce zajął Pedro Piquet, a na najniższym stopniu podium stanął Leonardo Pulcini.

Już na starcie konieczne było zastosowanie wirtualnego samochodu bezpieczeństwa. Ryan Tveter oraz Giuliano Alesi starali się wyprzedzić startującego z pole position Davida Beckmanna, jednak Niemiec znalazł się pomiędzy nimi i nie miał gdzie uciec na hamowaniu do pierwszego zakrętu, w wyniku czego cała trójka odpadła z wyścigu.

Rywalizację wznowiono na trzecim okrążeniu. Na prowadzeniu po tym incydencie znalazł się Hughes przed Piquetem i Pulcinim, którzy walczyli między sobą o drugą pozycję. Chwilę później na torze pojawiła się żółta flaga, którą spowodował Gabriel Aubry, który wypadł z toru i znalazł się w żwirze, kończąc przedwcześnie udział w niedzielnym wyścigu.

Przez kilka okrążeń w ścisłej czołówce nie było zbyt wiele akcji, jednak to się zmieniło na ósmym okrążeniu, kiedy Hughes, Piquet oraz Pulcini zaciekle walczyli o zwycięstwo. Pulcini po uzyskaniu najlepszego czasu okrążenia dojechał do tylnego skrzydła Piqueta, a Brazylijczyk widząc naciskającego rywala, również zastosował podobną taktykę na liderze wyścigu – Hughesie. Na kolejnym okrążeniu Piquet skutecznie wykorzystał system DRS, aby wyprzedzić prowadzącego Brytyjczyka. Hughes nie zamierzał się jednak poddać i na 11. okrążeniu odzyskał prowadzenie w czwartym zakręcie.

Za ich plecami kierowcy również walczyli o pozycje. Jedna z tych batalii stoczyła się o szóste miejsce – Nikita Mazepin podczas potyczki z Niką Karim sprawił, że Fin wyjechał szeroko w trzecim zakręcie, jednak jadący za nim Alessio Lorandi był w stanie znaleźć się przed dwoma kierowcami. Kari, który spadł przez to na ósme miejsce, musiał wkrótce odpierać ataki jadących za nim Anthoine Huberta oraz Tatiany Calderón.

Na przedostatnim okrążeniu jadący na piątej pozycji Dorian Boccolacci, który zachował liczbę aktywacji DRS na końcówkę wyścigu, pewnie wyprzedził wczorajszego zwycięzcę wyścigu głównego Calluma Ilotta. Francuz na ostatnim kółku starał się wyprzedzić Pulciniego, jednak wyjechał szeroko, przegrywając również z Lorandim.

Hughes ostatecznie przekroczył linię mety jako pierwszy i odniósł zwycięstwo w sprinterskim wyścigu serii GP3 w Austrii. Drugie miejsce zajął Piquet, a na najniższym stopniu podium stanął Pulcini. Czwartą pozycję wywalczył Lorandi, piąty był Boccolacci, na szóstej lokacie sklasyfikowany został Ilott, jako siódmy na mecie zameldował się Mazepin, a ostatni punkt wywalczył Kari.

Kolejnym przystankiem w tegorocznym kalendarzu serii GP3 jest runda na torze w Silverstone, która odbędzie się już za tydzień.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 4 Jake Hughes ART Grand Prix 18 okr.
2 5 Pedro Piquet Trident + 0,821
3 18 Leonardo Pulcini Campos Racing + 1,784
4 8 Alessio Lorandi Trident + 2,202
5 22 Dorian Boccolacci MP Motorsport + 2,914
6 1 Callum Ilott ART Grand Prix + 3,440
7 3 Nikita Mazepin ART Grand Prix + 5,061
8 24 Niko Kari MP Motorsport + 6,163
9 2 Anthoine Hubert ART Grand Prix + 6,634
10 16 Joey Mawson Arden International + 7,682
11 23 Devlin DeFrancesco MP Motorsport + 9,034
12 9 Tatiana Calderón Jenzer Motorsport + 12,396
13 10 Juan Manuel Correa Jenzer Motorsport + 16,335
14 15 Julien Falchero Arden International + 16,942
15 19 Simo Laaksonen Campos Racing + 18,437
16 20 Diego Menchaca Campos Racing + 22,620
NSK 14 Gabriel Aubry Arden International  
NSK 11 David Beckmann Jenzer Motorsport  
NSK 7 Ryan Tveter Trident  
NSK 6 Giuliano Alesi Trident  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league