Hubert wygrywa pierwszy wyścig GP3

Anthoine Hubert odniósł zwycięstwo w pełnym akcji sobotnim wyścigu serii GP3 na torze Silverstone. Kierowca ART Grand Prix przyjechał na metę przed swoimi zespołowymi kolegami Nikitą Mazepinem oraz Callumem Ilottem.

Jeszcze przed startem Hubert przeżył chwilę grozy, kiedy to jego samochód bardzo powoli ruszył do okrążenia formującego. Francuz dopilnował jednak, by nie przydarzyło się to ponownie podczas właściwego startu i złożył się w pierwszy zakręt na prowadzeniu, mając za sobą Mazepina oraz Ilotta, który minął gorzej ruszającego Giuliano Alesiego.

Już w pierwszym zakręcie doszło do incydentu, który wywołał neutralizację – Juan Manuel Correa próbował wyprzedzić po zewnętrznej Juliena Falchero, który jednak nie miał gdzie uciekać i uderzył w bok samochodu Amerykanina, kończąc wyścig obu zawodników.

Wyścig został wznowiony na trzecim okrążeniu, lecz nie na długo – kolejna neutralizacja nastąpiła bowiem po tym jak Gabriel Aubry uderzył w próbującą wyprzedzić go Tatianę Calderón w zakręcie Luffield, również eliminując obu kierowców. Francuz miał później otrzymać za ten manewr karę przesunięcia o trzy pozycje na starcie kolejnego wyścigu.

Po drugim restarcie na szóstym okrążeniu, Hubert szybko zaczął budować przewagę nad Mazepinem, który znalazł się pod presją ze strony Ilotta. Rosjanin obronił się jednak przed swoim zespołowym kolegą i zaczął odrabiać straty do lidera, by znaleźć się w zasięgu systemu DRS. Widząc to, Hubert podkręcił jednak tempo i do końca wyścigu zbudował czterosekundową przewagę nad Mazepinem.

Ilott również nie mógł już dogonić swojego zespołowego kolegi Mazepina i przyjechał na metę o dwie i pół sekundy za nim. Czwarty był Ryan Tveter, a o piąte miejsce stoczyli Dorian Boccolacci i Leonardo Pulcini. Kierowca Campos Racing był górą w połowie wyścigu, lecz na 16. okrążeniu jego rywal z MP Motorsport odzyskał pozycję w zakręcie Stowe.

Pulcini następnie musiał się bronić przed Pedro Piquetem, który jednak podczas próby ataku zderzył się z Włochem i musiał przejechać ostatnie okrążenie z uszkodzonym przednim skrzydłem. Na ósmym miejscu wyścig zakończył Giuliano Alesi, który w końcówce wyprzedził Joeya Mawsona, a punktowaną dziesiątkę zamknął Lorandi, odrabiający straty po problemach na starcie.

P Nr Kierowca Zespół Rezultat
1 2 Anthoine Hubert ART Grand Prix 20 okr.
2 3 Nikita Mazepin ART Grand Prix + 3,903
3 1 Callum Ilott ART Grand Prix + 6,408
4 7 Ryan Tveter Trident + 10,768
5 22 Dorian Boccolacci MP Motorsport + 15,035
6 18 Leonardo Pulcini Campos Racing + 18,048
7 5 Pedro Piquet Trident + 19,736
8 6 Giuliano Alesi Trident + 21,281
9 16 Joey Mawson Arden International + 23,124
10 8 Alessio Lorandi Trident + 23,449
11 24 Niko Kari MP Motorsport + 24,283
12 20 Diego Menchaca Campos Racing + 24,972
13 19 Simo Laaksonen Campos Racing + 26,739
14 11 David Beckmann Jenzer Motorsport + 27,363
15 23 Devlin DeFrancesco MP Motorsport + 28,852
NSK 4 Jake Hughes ART Grand Prix  
NSK 9 Tatiana Calderón Jenzer Motorsport  
NSK 14 Gabriel Aubry Arden International  
NSK 15 Julien Falchero Arden International  
NSK 10 Juan Manuel Correa Jenzer Motorsport  

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league