Hubert zdobywa pole position na Hungaroringu

Lider klasyfikacji generalnej serii GP3 Anthoine Hubert wywalczył pole position do głównego wyścigu na węgierskim torze Hungaroring. Francuz pokonał w kwalifikacjach Nikitę Mazepina oraz Leonardo Pulciniego.

Sesja została przerwana po zaledwie czterech minutach, kiedy to Niko Kari wypadł z toru w czwartym zakręcie, a powracając na niego zderzył się z Nikitą Mazepinem. O ile Fin już na tym etapie zakończył swój udział w kwalifikacjach, Rosjanin powrócił do boksów ze złamanym przednim zawieszeniem.

Zespół ART Grand Prix szybko wymienił jednak uszkodzone elementy i Mazepin ponownie pojawił się na torze, by wykręcić czas 1:32,213 dający mu prowadzenie w połowie sesji, przed Anthoinem Hughesem oraz Leonardo Pulcinim. Wszyscy kierowcy zjechali w tym czasie do boksów, by przystąpić do drugiej próby na niecałe dziesięć minut przed końcem.

Jako pierwszy swoje okrążenie ukończył Calum Ilott, który awansował na pierwsze miejsce z czasem 1:31,697. Prowadzenia szybko pozbawił go jednak Hubert, który wykręcił 1:31,409, a niedługo później na drugie miejsce wyszedł Pulcini z czasem o 0,106 sekundy gorszym od osiągnięcia Huberta.

Francuz nie poprawił się na kolejnym okrążeniu, lecz jego dotychczasowy rezultat wystarczył do wywalczenia pole position. Na drugie miejsce już po wywieszeniu flagi w szachownicę awansował Mazepin, spychając Pulciniego i Hughesa do drugiej linii. Piąty był Ilott, za którym uplasowali się Ryan Tveter, David Beckmann, Dorian Boccolacci, Joey Mawson i Juan Manuel Correa. Tuż poza pierwszą dziesiątką uplasował się Giuliano Alesi, który ze względu na problemy techniczne z opóźnieniem wyjechał na swoją drugą próbę.

Sobotni wyścig GP3 rozpocznie się o godzinie 18:30.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league